Sposoby na białe zęby

6 listopada 2015 22:58
Sposoby na białe zęby

Wybielanie zębów u dentysty to bardzo skuteczny, ale również kosztowny sposób na olśniewający, hollywoodzki uśmiech. Na szczęście to nie jest jedyny sposób na wybielenie zębów.

Czerwona szminka

Bardzo efektownym i znanym sposobem na optyczne wybielenie zębów jest pomalowanie ust czerwoną szminką. Duży kontrast kolorystyczny między czerwienią ust a zębami sprawia, że zęby wydają się bielsze. Mocny kontrast sprawi, że zęby mogą wydawać się bielsze aż o 4 tony.

Bronzer

Jeśli mamy zbyt jasną cerę, może wydawać się, że nasze zęby są bardziej żółte niż w rzeczywistości. Warto wówczas użyć bronzera aby cera wydawała się ciemniejsza, a zęby bielsze.

Chłodne cienie

Chłodne odcienie cieni do powiek mogą optycznie wybielić nasze zęby aż o 2 tony. Taki efekt możemy osiągnąć stosując kolory niebieskie, fioletowe i zielone. Wazelina

Aby nasze zęby błyszczały w świetle fleszy możemy nałożyć na nie odrobinę wazeliny. Rozproszy ona światło fleszy, a nasze zęby będą wydawać się bielsze i bardziej błyszczące. Dodatkowo odrobina wazeliny będzie chronić zęby przed plamami z kawy, soków, czy czerwonego wina.

Pij przez słomkę

Napoje mocno koloryzujące, takie jak czerwone wino, cola, kawa, herbata, warto pić przez słomkę. Unikamy wtedy kontaktu napoju z zębami, a dzięki temu zapobiegamy przebarwieniom.