Jak zapobiec rozdwajaniu się paznokci?

5 listopada 2015 21:05
Jak zapobiec rozdwajaniu się paznokci?

Jak zapobiec rozdwajaniu się paznokci

Wiele z nas walczy z rozdwajającymi się paznokciami. Jak temu podołać? Na początku należy poznać przyczynę. Powodem może być niezróżnicowana dieta, używanie silnie drażniących produktów chemicznych, bez rękawiczek ochronnych lub po prostu ich zła pielęgnacja.

Najczęściej słaba kondycja naszych paznokci związana jest z niedoborem mikroelementów. Aby nasze paznokcie były zdrowe potrzebują odpowiedniej ilości witamin: A, E, H, cynku, białka oraz witamin z grupy B. Powinniśmy więc do naszej diety wprowadzić produkty, które je zawierają. Wielu witamin mogą dostarczyć nam koktajle mleczne z odrobiną drożdży, galaretki lub suplementy diety.

Nie bez znaczenia jest też to, jakiego używamy pilniczka do paznokci. Najbardziej destrukcyjne dla naszych paznokci są metalowe, lepiej wybrać szklane lub papierowe. Poza tym aby nie szarpać końcówek powinno się piłować paznokcie w jedną stronę.

Warto również wybierać lakiery do paznokci wzbogacone o witaminy i związki, które wzmacniają paznokcie lub bezbarwne odżywki. Z pewnością będą one lepszym rozwiązaniem niż zwykłe lakiery.

Zmywacz? Bezacetonowy. Koniecznie. Aceton bardzo niszczy i wysusza paznokcie oraz przyczynia się do ich łamliwości.

Dodatkowo możemy stosować nawilżającą oliwkę do paznokci. Nie tylko nawilży ona płytkę paznokcia, ale również odżywi skórki wokół niego. Możemy sobie „zafundować” domowe SPA – czyli kąpiel dłonie i rozgrzanej oliwie z odrobiną soku z cytryny.

Do tego wszystkiego nie możemy zapomnieć o kremie do rąk. Krem odżywia, nawilża i chroni nasze paznokcie przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych.

Pamiętajmy koniecznie aby podczas porządków domowych zawsze zakładać gumowe rękawice ochronne. To właśnie działanie detergentów ma najgorszy wpływ na kondycję naszych dłoni i paznokci.