Zbierasz naklejki Słodziaków? Pamiętaj, że towaru nie możesz zwrócić!

1 października 2018 11:56
Zbierasz naklejki Słodziaków? Pamiętaj, że towaru nie możesz zwrócić!

Ponad miesiąc temu rozpoczął się „sezon” na Słodziaki. To nowa seria maskotek, które możesz otrzymać jeżeli uzbierasz odpowiednią ilość naklejek. Robiąc zakupy w Biedronce, za każde wydane 40 złotych otrzymasz jedną naklejkę. Jeżeli uzbierasz 60 naklejek to możesz je wymienić na 1 maskotkę. W przypadku uzbierania 30 naklejek, należy dopłacić 19,99 zł aby otrzymać Słodziaka. Do wyboru masz między innymi sowę, królika, jeża i lisa.

Jeżeli wydasz 40 zł na zakupy, ale w Twoim koszyku znajdzie się warzywo lub owoc to otrzymasz dodatkową naklejkę. Posiadając kartę Moja Biedronka oraz kupując „produkty specjalne” także otrzymasz dodatkowe naklejki. W sumie spełniając wszystkie powyższe kryteria, za każde wydane 40 złotych możesz otrzymać aż 4 naklejki.

Zdjęcie Zbierasz naklejki Słodziaków? Pamiętaj, że towaru nie możesz zwrócić! #1

Jednak w całej akcji promocyjnej jest pewien haczyk. Jeżeli zdecydujesz się wziąć naklejki za zakupione produkty to nie będziesz mogła oddać towaru z powrotem do sklepu. Niektóre sklepy wywiesiły nawet ogłoszenie. Z pewnością całe zamieszanie zostało spowodowane przez „sprytnych” rodziców, którzy chcieli jak najmniejszym kosztem zdobyć naklejki.

Niektórzy robili duże zakupy i otrzymywali sporo naklejek. Drugiego dnia szli do sklepu i oddawali zakupione produkty otrzymując zwrot pieniędzy. Naklejki natomiast zostawały u nich. W ten sposób szybko zapełniali całe albumy naklejek i wymieniali je później na maskotki.

„Sprzedawca ma możliwość dowolnego ustalania zasad przyjmowania zwrotów towarów pełnowartościowych”

Zdjęcie Zbierasz naklejki Słodziaków? Pamiętaj, że towaru nie możesz zwrócić! #2

Według regulaminu, klient decydując się na wzięcie udziału w akcji „Gang Słodziaków”, nie może zwracać zakupionych towarów. To rozwiązanie zostało wprowadzone, ponieważ są pewne trudności jeżeli chodzi o równoległe przyjmowanie zwrotów i wydanych wcześniej naklejek.

Przedstawiciele Biedronki przypominają, że podobnie było w przypadku akcji „Gang Świeżaków”.

Trzeba także podkreślić czym jest zwrot pełnowartościowego towaru, a czym proces reklamacji. To dwie różne kwestie. Jak można przeczytać w oświadczeniu Biedronki, klienci zawsze mogą dokonać reklamacji zakupionych produktów bez względu na to czy biorą udział w akcji promocyjnej czy też nie.

Zdjęcie Zbierasz naklejki Słodziaków? Pamiętaj, że towaru nie możesz zwrócić! #3