Sklepy Piotr i Paweł zostaną przejęte przez najbardziej znaną sieć sklepów w Polsce!

28 września 2018 08:03
Sklepy Piotr i Paweł zostaną przejęte przez najbardziej znaną sieć sklepów w Polsce!

Jeżeli robicie zakupy w znanej sieci sklepów Piotr i Paweł to być może akurat „Wasz” ulubiony sklep zmieni wkrótce swoją nazwę. Zastanawiacie się kto przejmie sklepy Piotr i Paweł?

To Biedronka ma wkrótce przejąć 5 sklepów Piotr i Paweł. Dzięki temu gigant spożywczy jeszcze bardziej umocni swoją pozycję na rynku, a polska spółka ma za to szansę uniknąć kłopotów.

Zdjęcie Sklepy Piotr i Paweł zostaną przejęte przez najbardziej znaną sieć sklepów w Polsce! #1

Jak poinformował właściciel Biedronki Jeronimo Martins – od piątku 28 września nazwę zmieni 5 sklepów Piotr i Paweł. Akcja dotyczy dwóch sklepów we Wrocławiu – przy ul. Dokerskiej oraz przy ul. Grabiszyńskiej, lokalu w Poznaniu – ul. Szwedzka, Kaliszu – ul. Młynarska, a także w Tychach – ul. Towarowa.

Jak powiedział Dyrektor Operacyjny Makroregionu w Jeronimo Martins Polska – Paweł Stolecki - „Jesteśmy przekonani, że rozszerzenie zakresu naszych usług jest naturalnym kierunkiem rozwoju Biedronki, a nasi klienci będą zadowoleni z oferty. Mimo, iż te 5 sklepów stanowi bardzo niewielką liczbę z perspektywy skali działania obu sieci, przejęcie ich dobrze wpisuje się w strategię Biedronki”.

Przejęcie kilku sklepów nie jest zbyt dużym zaskoczeniem, ponieważ informacje o tym, że właściciel Biedronki jest zainteresowany lokalami Piotr i Paweł pojawiały się już wcześniej.

Zdjęcie Sklepy Piotr i Paweł zostaną przejęte przez najbardziej znaną sieć sklepów w Polsce! #2

CO NOWEGO W OFERCIE?

Nowe, przejęte sklepy nie będą „zwykłymi” Biedronkami jakie znamy. Będą wyglądać trochę inaczej. Będziemy mogli w nich znaleźć oddzielne lady z mięsem i wędlinami, serami oraz wyrobami garmażeryjnymi. Pojawią się także nowe produkty marek własnych Biedronki.

Właściciel Biedronki – Jeronimo Martins zapewnia, że wszyscy obecni pracownicy sklepów Piotr i Paweł mogą liczyć na dalsze zatrudnienie.

Sieć sklepów Piotr i Paweł zaczęła mieć problemy finansowe około rok temu. Z pewnością przyczyniła się do tego coraz mocniejsza konkurencja na rynku. Trzeba też zaznaczyć, że Polacy uwielbiają ofertę dyskontów właśnie takich jak Biedronka czy Lidl. To spowodowało, że delikatesy takie jak Alma czy Piotr i Paweł tracą powoli znaczenie na rynku.

Te pogłębiające się kłopoty sprawiły, że niektórzy dostawcy sieci Piotr i Paweł zawnioskowali o upadłość firmy. Miało to związek z zaległościami płatniczymi. Jednak udało się rozpocząć postępowanie sanacyjne i zaczęły się poszukiwania inwestora.

Zdjęcie Sklepy Piotr i Paweł zostaną przejęte przez najbardziej znaną sieć sklepów w Polsce! #3

Obecnie Biedronka posiada ponad 2830 sklepów w całej Polsce. Jest to zdecydowanie największa sieć sklepów, która działa w naszym kraju.