Lotto przez internet? Tak! I to jeszcze w tym roku

28 września 2018 08:03
Lotto przez internet? Tak! I to jeszcze w tym roku

Jak dowiedzieliśmy się z rozmowy dyrektora Biura Rzecznika Prasowego Totalizatora Sportowego – Aidy Bella z agencją Newseria Biznes, wprowadzenie do internetu produktów Totalizatora Sportowego to główny cel spółki jeszcze na ten rok.

„Myślę, że końcem tego roku klienci będą mogli już zagrać w Lotto przez internet” - mówi Aida Bella.

Podobno oprócz tego, że będziemy mogli zagrać w Lotto przez internet, to jeszcze ma powstać specjalna, dedykowana aplikacja mobilna. Uruchomienie tych kanałów sprzedaży planowane jest już na listopad tego roku.

Zdjęcie Lotto przez internet? Tak! I to jeszcze w tym roku #1

Taka zmiana z pewnością przyniesie spółce duży skok w sprzedaży produktów Lotto. Dla przykładu w ubiegłym roku sprzedaż wyniosła ponad 5,6 mld złotych.

To nie jedyna nowość, którą szykuje Totalizator Sportowy.

Kupując produkty Lotto w kolekturach stacjonarnych najczęściej trzeba mieć przy sobie gotówkę. Obecnie terminale płatnicze znajdują się we wszystkich punktach własnych. Oprócz tego kartą możemy zapłacić za gry Lotto np. na stacjach BP, kioskach Inmedio oraz w sklepach Carrefour.

Jednak według planów Totalizatora Sportowego już niedługo będziemy mogli zapłacić kartą lub telefonem we wszystkich punktach oferujących gry Lotto, które posiadają terminale płatnicze.

Od początku roku 2019 planowane jest integrowanie terminali płatniczych z całym systemem sprzedażowym Totalizatora Sportowego.

Zdjęcie Lotto przez internet? Tak! I to jeszcze w tym roku #2

Trzeba jednak zaznaczyć, że niektóre banki mogą obciążać nas kosztami za płatności kartą za kupony Lotto. Przykładem jest tutaj Bank Millenium. W tabeli opłat możemy znaleźć informację, że każda transakcja bezgotówkowa jest darmowa, oprócz transakcji, które zostały dokonane w punktach oznaczonych jako kasyna, kasyna internetowe, gry losowe, zakłady bukmacherskie, loterie i totalizatory. Takie transakcje w Banku Millenium kosztują 5 złotych.

Identyczny zapis widnieje w tabeli opłat Santander Bank Polska (prowizja wynosi 4% wartości transakcji) oraz PKO Bank Polski (10 zł).