Jak zrobić domowy żel antybakteryjny? Przyda się w niejednej sytuacji!

28 września 2018 08:03
Jak zrobić domowy żel antybakteryjny? Przyda się w niejednej sytuacji!

Żel antybakteryjny przyda się w przypadku, kiedy nie mamy dostępu do mydła. Możemy zabierać go na biwak, imprezę w plenerze, a nawet zwykły spacer z dzieckiem. Maluchy dotykają różnych rzeczy, a potem wkładają rączki do buzi. Żel antybakteryjny pomoże więc zachować higienę w trudnych warunkach.

Zdjęcie Jak zrobić domowy żel antybakteryjny? Przyda się w niejednej sytuacji! #1

Żel antybakteryjny

Zadaniem żelu antybakteryjnego jest zabicie większości szkodliwych bakterii, wirusów i grzybów. Większość żeli dodatkowo zapobiega ponownemu namnażaniu się drobnoustrojów. Dobry żel antybakteryjny będzie również nawilżał i delikatnie natłuszczał skórę, zapobiegając jej przesuszaniu.

Aby żel antybakteryjny spełniał te wszystkie zadania musi mieć odpowiednie składniki. Warto więc zrobić taki żel samodzielnie w domu.

Składniki:

  • 10 kropli olejku lawendowego
  • 30 kropli olejku z drzewa herbacianego
  • 1 łyżka wyciągu z oczaru wirginijskiego lub wódki
  • Niecała szklanka żelu z aloesu

Zdjęcie Jak zrobić domowy żel antybakteryjny? Przyda się w niejednej sytuacji! #2

Wszystkie składniki należy wymieszać i przełożyć do butelki (najlepiej z atomizerem). Przed każdym użyciem preparat należy wstrząsnąć. Można przechowywać go ok. 3 miesięcy.

Środki ostrożności

Jeśli preparat będzie stosowany przez małe dziecko, zamiast wódki wybierz wyciąg z oczaru wirginijskiego. Dodatkowo, ręce posmarowane żelem antybakteryjnym nie powinny mieć kontaktu z twarzą, a przede z oczami.