Sposoby dbania o urodę z przeszłości, które przyprawią cię o gęsią skórkę

27 września 2018 14:11
Sposoby dbania o urodę z przeszłości, które przyprawią cię o gęsią skórkę

Kobiety od zawsze chciały upiększać swoją urodę. Jednak niektóre metody z przeszłości wydają się naprawdę niebezpieczne, a wręcz brutalne.

Ukrywanie piersi

W Średniowieczu, ze względu na wpływ Chrześcijaństwa, wszelkie objawy kobiecości były napiętnowane. Kobiety powinny mieć małe piersi, wąskie biodra i wąskie usta. Z tego względu małym dziewczynkom od dzieciństwa mocno obwiązywano piersi, aby były płaskie.

Deformacje czaszki

Zdjęcie Sposoby dbania o urodę z przeszłości, które przyprawią cię o gęsią skórkę #1
Źródło: https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%B6%D0%B8%D0%BD%D0%B5%D0%B2%D1%80%D0%B0_%D0%B4%E2%80%99%D0%AD%D1%81%D1%82%D0%B5#/media/File:Pisanello_016.jpg

Starożytnym sposobem stania się bardziej atrakcyjną okazała się deformacja czaszki. Cały proces zaczynał się zaraz po urodzeniu. Dzieci miały ciasno obwiązywane główki bandażem. Dzięki temu w dorosłości ich czaszki miały podłużny kształt.

Niebezpieczne farby do włosów

W 19. wieku kobiety już farbowały swoje włosy. Problem jednak polegał na tym, że farby do włosów zawierały w tamtych czasach trujący azotan srebra. Kobiety, które decydowały się na farbowanie kończyły z uszkodzoną skórą głowy i podrażnionymi drogami oddechowymi.

Kremy do usuwania piegów

Dziś pewnie żadna z nas nie chciałaby usuwać piegów. Kiedyś jednak nie były one uważane za atrakcyjne. Kobiety stosowały więc kremu z chlorkiem rtęci, który często prowadził do zatrucia tą substancją.

Tabletki na odchudzanie z bonusem

Zdjęcie Sposoby dbania o urodę z przeszłości, które przyprawią cię o gęsią skórkę #2

Dawniej kobiety nie musiały chodzić na siłownię, aby schudnąć. Zjadały natomiast tabletki, które zawierały tasiemca. Odchudzanie gwarantowane.

Łatwopalne ubrania

Dawniej flanelowe ubrania były bardzo popularne, ale i bardzo drogie. Osoby biedniejsze stosowały więc podróbki flaneli, która była ekstremalnie łatwo palna. Poparzenia były więc częstym problemem.

Piłowanie zębów

Zdjęcie Sposoby dbania o urodę z przeszłości, które przyprawią cię o gęsią skórkę #3
Źródło: https://commons.wikimedia.org/wiki/Category:Tattoos_in_Indonesia#/media/File:COLLECTIE_TROPENMUSEUM_Een_jonge_Mentawai_met_gevijlde_tanden_TMnr_10002936.jpg

Każdy kraj ma swoje standardy piękna. Kiedyś w Indonezji „modne” było posiadać rekinie zęby. Kobiety więc piłowały swoje zęby, aby były bardziej zaostrzone. W tamtych czasach nie było mowy o znieczuleniu.