Pozbądź się tych nawyków przed 30-stką, a ZAOSZCZĘDZISZ mnóstwo kasy!

24 września 2018 07:38
Pozbądź się tych nawyków przed 30-stką, a ZAOSZCZĘDZISZ mnóstwo kasy!

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że nasze nawyki mają ogromny wpływ na naszą przyszłość. Zazwyczaj w ogóle nie zwracamy uwagi na nawyki, ponieważ w większości przypadków wykonujemy te czynności automatycznie. Dzisiaj przedstawimy złe nawyki finansowe, które sprawiają, że jesteśmy spłukani.

Poprawianie sobie humoru zakupami

Zdjęcie Pozbądź się tych nawyków przed 30-stką, a ZAOSZCZĘDZISZ mnóstwo kasy! #1

Zakupy są przyjemne, owszem, ale rozmowa albo przytulenie również. Jeśli więc musisz poprawić sobie nastrój, zrób coś przyjemnego, ale darmowego.

Płacenie kartą kredytową

Jeśli masz kartę kredytową z limitem 1000 zł, nie oznacza to, że masz 1000 zł. Wiele osób traktuje pieniądze na karcie kredytowej jak własne. Jednak warto zawsze mieć na uwadze fakt, że będziemy musieli je prędzej, czy później zwrócić. Czasem z odsetkami.

Nieplanowanie wyjazdów

Wyjazd na przykład na wakacje powinien być skrupulatnie zaplanowany. Dzięki temu na miejscu na zaskoczą cię dodatkowe koszty. Planując wyjazd masz również możliwość zaplanowania budżetu.

Zdjęcie Pozbądź się tych nawyków przed 30-stką, a ZAOSZCZĘDZISZ mnóstwo kasy! #2

Niekorzystanie z programów lojalnościowych

Wiele firm oferuje swoim klientom bonusy i zniżki. Jednak niewiele osób decyduje się na wzięcie udziały w programach lojalnościowych, ponieważ zawsze wiąże się to z koniecznością wykonania jakichś czynności. Linie lotnicze oferują np. darmowy bilet za przelecenie pewnej ilości kilometrów ich liniami.

Nietargowanie się

Niektórym osobom wydaje się to upokarzające, jednak targowanie wcale takie nie jest. Osoba, która chce nam coś sprzedać, np. mieszkanie, czy samochód, gotowa jest i zazwyczaj oczekuje targowania. Warto więc przed zakupem poćwiczyć trochę stanowczość i przygotować rozsądną propozycję obniżenia ceny.

Kupowanie ubrań, które nie pasują do niczego

Kupując nowe ubrania warto mieć na uwadze to, co już mamy w szafie. Kiedy kupujesz nową sukienkę, a w szafie nie masz butów, torebki i niczego, co do niej pasuje – zgadnij. Jeśli bardzo zależy ci na tej sukience będziesz musiała dokupić te wszystkie rzeczy.

Picie kawy na mieście

Za zwykła kawę na mieście przepłacamy kilkadziesiąt razy! Warto więc wstać 15 minut wcześniej i wypić ją w domu.

Nieplanowanie zakupów

Wybierając się na zakupy zawsze bądź najedzony i miej ze sobą listę. Powstrzyma cię to od wydania kolejnej sumy pieniędzy na niepotrzebne rzeczy, które pewnie wyrzucisz.