8 genialnych zastosowań majonezu, o których nie miałaś pojęcia

21 września 2018 18:24
8 genialnych zastosowań majonezu, o których nie miałaś pojęcia

Majonez nadaje się nie tylko do jedzenia. Ma o wiele więcej ciekawych zastosowań. Dzięki zawartości dużej ilości oleju, jajek i octu majonez doskonale pielęgnuje skórę, włosy, a nawet usuwa trudne plamy.

Paznokcie

Suche i łamiące się paznokcie z łatwością nawilżysz i zregenerujesz za pomocą majonezu. Wystarczy przełożyć majonez do miseczki i zanurzyć w nim paznokcie na 10 minut. Zabieg powtarzaj kilka razy w tygodniu.

Suche końcówki

Zdjęcie 8 genialnych zastosowań majonezu, o których nie miałaś pojęcia #1

Majonez doskonale nawilża i odżywia również włosy. Wystarczy na mokre, umyte włosy nałożyć majonez i pozostawić na godzinę. Na koniec dokładnie spłucz włosy i nałóż ulubioną odżywkę. Białko i tłuszcze nawilżą i odżywią suche końcówki, a dodatek octu w majonezie sprawi, że włosy będą lśniące i gładkie.

Zaczerwienienia po opalaniu

Jeśli przesadziłaś ze słońcem i twoja skóra jest zaczerwieniona i piecze – delikatnie wmasuj w nią majonez. Nawilży on skórę i sprawi, że pieczenie i uczucie ciągnięcia się zmniejszy.

Maseczka nawilżająca

Wymieszaj 2 łyżeczki majonezu z 2 łyżeczkami oleju kokosowego. Tak przygotowaną mieszankę nałóż na skórę (wcześniej zrób delikatny peeling). Pozostaw maseczkę na 15-20 minut, a na koniec dokładnie spłucz wodą.

Porysowana ściana

Zdjęcie 8 genialnych zastosowań majonezu, o których nie miałaś pojęcia #2

Jeśli twój maluch jest małym artystą i rysuje kredkami po ścianach – wypróbuj majonez. Nałóż odrobinę majonezu i dokładnie rozetrzyj go na ścianie. Pozostaw na 5 minut, a następnie usuń wilgotną szmatką.

Usuwanie naklejek i śladów po nich

Majonez radzi sobie świetnie z usuwaniem naklejek i śladem kleju, jakie zostawiają. Wystarczy nałożyć majonez i pozostaw na kilka minut. Następnie weź szorstką gąbkę i usuń naklejkę.

Skrzypiące zawiasy

Jeśli twoje drzwi skrzypią, a nie masz pod ręką specjalnego środka do naoliwienia, zajrzyj do lodówki. Majonez, ze względu na wysoką zawartość oleju naoliwi zawiasy do czasu, aż nie kupisz odpowiedniego produktu.

Polerowanie srebra

Stare srebro, na którym widać już spory osad wypolerujesz za pomocą majonezu. Nanieś na miękką szmatkę odrobinę majonezu i poleruj srebro do momentu, aż będzie czyste.

Jak widać, majonez nadaje się nie tylko do jedzenia. Z powodzeniem możemy korzystać z niego w celu poprawienia urody, lub usunięcia brudu.