Poznaj błędy żywieniowe, które popełniają nawet GURU zdrowego stylu życia!

21 września 2018 18:24
Poznaj błędy żywieniowe, które popełniają nawet GURU zdrowego stylu życia!

Zdrowy styl życia to doskonały wybór. Niestety, istnieje wiele mitów na ten temat. Mity te sprawiają, że pomimo naszych chęci i wysiłku wciąż popełniamy wiele błędów żywieniowych.

Produkty bez glutenu

Zdjęcie Poznaj błędy żywieniowe, które popełniają nawet GURU zdrowego stylu życia! #1

Wiele się ostatnio mówi o szkodliwości glutenu. Należy jednak pamiętać, że jest on szkodliwy tylko dla osób, które go nie tolerują lub są na niego nadwrażliwe. Wbrew pozorom grupa tych ludzi jest bardzo mała. W pozostałych przypadkach tylko przepłacamy za produkty bez glutenu.

Produkty odtłuszczone

Należy pamiętać o tym, że jeśli odejmiemy znaczą część tłuszczu z produktu, który zawiera go naturalne, odejmiemy również smak. Producenci zastępują więc tłuszcz np. cukrem, który jest mniej zdrowy niż tłuszcz.

Picie dużych ilości soków owocowych

Owoce są bardzo zdrowe, jednak zawierają dużo cukru. Jeśli zależy nam na zdrowiu powinniśmy więc ograniczyć spożywanie soków owocowych i zastąpić je sokami warzywnymi.

Zdjęcie Poznaj błędy żywieniowe, które popełniają nawet GURU zdrowego stylu życia! #2

Zajadanie się suszonymi owocami

Wielu producentów żywności zanim wysuszy owoc spryskuje go różnymi, niekonieczne zdrowymi substancjami. Robią to po to, aby owoc po zasuszeniu wciąż wyglądał atrakcyjnie. Unikaj więc suszonych owoców, które są zbyt lśniące i „ładne”.

Picie „napojów dla sportowców”

Napoje reklamowane jako idealne dla sportowców zawierają dużo cukru, barwników i konserwantów. Nie są więc idealne dla osoby, która chce się zdrowo odżywiać.

Owoce i warzywa z importu

Zawsze najzdrowsze będą te owoce i warzywa, na które aktualnie jest sezon. Ważne jest również kupowanie tych produktów z lokalnych upraw, zamiast z importu. Wtedy mamy większe prawdopodobieństwo tego, że nie są one pryskane konserwantami.