Jak zorganizować szafę, kiedy masz mało miejsca? Poznaj kilka porad

19 września 2018 09:26
Jak zorganizować szafę, kiedy masz mało miejsca? Poznaj kilka porad

Organizacja szafy nie jest łatwa, kiedy mamy bardzo mało miejsca, a dużo ubrań. Z tym problemem najczęściej zmagają się osoby, które mają dużą rodzinę i małe mieszkanie, czyli zdecydowana większość z nas. Warto więc poznać kilka porad, które ułatwią organizację szafy.

Zdjęcie Jak zorganizować szafę, kiedy masz mało miejsca? Poznaj kilka porad #1

Podział na kategorię

W szafie trzymamy zazwyczaj nie tylko ubrania. Dochodzą nam jeszcze paski, torebki, apaszki, itd. Warto więc najpierw podzielić szafę na kategorię i konkretnie ustalić, co i gdzie będziemy trzymać.

Zwijaj w rulon

Ubrania, takie jak t-shirty warto zwijać w rulon. Dzięki temu zaoszczędzimy mnóstwo mięsa i wykorzystamy to, które zostałoby puste, gdyby koszulki były układane jedna na drugą.

Akcesoria

Akcesoria, takie jak paski, apaszki, i inne drobne przedmioty trzymaj w pudełkach. Dzięki temu zawsze będą na swoim miejscu. Garderoba stanie się przejrzysta i uporządkowana.

Zaopatrz się w drążek

Zdjęcie Jak zorganizować szafę, kiedy masz mało miejsca? Poznaj kilka porad #2

Jeśli w twojej szafie jest jakieś niewykorzystane miejsce – zawieś tam drążek. Dzięki temu bez problemu będziesz mogła zawiesić tam ubrania, paski, lub torebki. Na rynku znajdziesz mnóstwo odpowiednich drążków, które z łatwością dopasujesz do swoich potrzeb.

Bielizna

Bieliznę możesz przechowywać w pojemnikach. Nawet nie musisz wstawiać ich do szafy. Kup dwa ozdobne pojemniki, które nie pokazują co jest w środku. W jednym umieść skarpetki, a w drugim majtki i staniki. Pojemniki możesz ustawić w sypialni i będą one stanowić ozdobę.