6 rzeczy, których mężczyźni nienawidzą w kobietach! Warto to wiedzieć

14 września 2018 15:12
6 rzeczy, których mężczyźni nienawidzą w kobietach! Warto to wiedzieć

Relacje damsko-męskie od zawsze były bardzo skomplikowane i nie zapowiada się na to, że kiedykolwiek będzie nam łatwiej ze sobą żyć. Istnieje jednak kilka cech mężczyzn, które doprowadzają kobiety do szału oraz kilka cech kobiet, których faceci nienawidzą. Dziś zajmiemy się tymi drugimi.

Ciągłe wypominanie

Kobiety lubią wypominać partnerom przewinienia sprzed miesięcy, a nawet lat. Podczas gdy mężczyźni wybaczają i zapominają, kobiety zaczynają drążyć temat w najmniej oczekiwanym momencie. Partner może wtedy uznać, że kobieta chce nim manipulować i wzbudzać w nim poczucie winy, a tego nikt nie lubi. Co ciekawe, kobiety same wyjątkowo alergicznie reagują na przypominanie im o ich przewinieniach.

Zdjęcie 6 rzeczy, których mężczyźni nienawidzą w kobietach! Warto to wiedzieć #1

Oczekiwanie, że będzie czytał w myślach

Kobiety kochają flirtować, mówić dwuznacznie, posługiwać się mową ciała. Mężczyźni są jednak kiepscy w odczytywaniu tych, czasem zbyt subtelnych sygnałów. Kończy się to zazwyczaj fochem, „bo on nie spełnia moich potrzeb”. Prawda jest jednak taka, że spełniłby je bez mrugnięcia okiem, gdyby tylko wiedział, jakie to potrzeby.

Tłumaczenie się hormonami

Napięcie przedmiesiączkowe to nic miłego i może znacząco wpływać na nastrój kobiety. Nie można jednak tłumaczyć hormonami zwykłej złośliwości i nie dbania o uczucia drugiej osoby. Złe traktowanie, brak szacunku i złośliwości zawsze zostaną odczytane jako złe nastawienie do partnera.

Zdjęcie 6 rzeczy, których mężczyźni nienawidzą w kobietach! Warto to wiedzieć #2

Szantażowanie seksem

Kobieto, przestań. Manipulowanie nie powinno występować w związku w żadnej formie, a już tym bardziej nie powinno dotyczyć seksu. Takie zachowanie jest upokarzające dla obu stron i uderza w męskie poczucie własnej wartości. Sytuacja jest analogiczna do tej, kiedy pracujący mężczyzna wydziela swojej żonie, która zajmuje się domem pieniądze i daje je tylko wtedy, kiedy jego zdaniem na to zasłuży – jest to przemoc.

Bycie wieczną męczennicą

Wzbudzanie poczucia winy, stawianie się w roli ofiary, a partnera w roli w oprawcy bez żadnego powodu to coś, co niektóre kobiety kochają robić. Niestety, takie zachowanie sprawia, że mężczyzna szybko straci do takiej kobiety szacunek.

Tresowanie i zmienianie na siłę

Zdjęcie 6 rzeczy, których mężczyźni nienawidzą w kobietach! Warto to wiedzieć #3

Kobiety pragną akceptacji ich pasji, wyglądu, pracy, poglądów, wszystkiego. Same jednak wydają się w ogóle nie akceptować swojego partnera i chcą na siłę go zmienić. Mężczyzna w takiej sytuacji tym częściej będzie chciał poczuć się wreszcie sobą. W tym celu będzie musiał więc spędzać czas z kimś innym, na pewno nie z kobietą, która go nie akceptuje.