Które kosmetyki należy trzymać w lodówce, aby zachować ich właściwości?

14 września 2018 15:12
Które kosmetyki należy trzymać w lodówce, aby zachować ich właściwości?

Kosmetyki są naszym sprzymierzeńcem. Niewiele osób jednak wie, że bardzo szybko tracą one swoje właściwości, kiedy są nieodpowiednio przechowywane. Po co więc wydawać pieniądze na coś, co w ogóle nam nie pomoże? Tak jest w przypadku kosmetyków, które koniecznie należy przechowywać w lodówce. Poznaj listę tych produktów.

Serum i żel pod oczy

Zdjęcie Które kosmetyki należy trzymać w lodówce, aby zachować ich właściwości? #1

Składniki aktywne serum lub żelu pod oczy dużo lepiej się zachowają w niskiej temperaturze. Dodatkowo, kiedy nałożymy pod oczy schłodzony kosmetyk, znikną worki i cienie, a nasza twarzy będzie wyglądać na młodsza i wypoczętą.

Szminki i pomadki

Te kosmetyki dobrze jest trzymać w lodówce, szczególnie wtedy, kiedy panują upały. Szminki bardzo szybko się roztapiają pod wpływem wysokiej temperatury, a kiedy tracą swoją konsystencję, mogą ubrudzić inne rzeczy w torebce.

Kosmetyki z witaminą C lub retinolem

Witamina C i retinol to bardzo wrażliwe na czynniki zewnętrzne substancje. Powinniśmy chronić je od światła i wysokich temperatur. Witamina C nie może jednak przebywać w zbyt niskich temperaturach. Warto więc dokładnie zapoznać się z ulotką danego kosmetyku.

Zdjęcie Które kosmetyki należy trzymać w lodówce, aby zachować ich właściwości? #2

Kosmetyki organiczne

Kosmetyki eko, które zawierają tylko naturalne składniki muszą być przechowywane w lodówce. Przede wszystkim dlatego, że naturalne substancje szybko ulegają zniszczeniu przez czynniki zewnętrze. Organiczne kosmetyki nie zawierają również konserwantów, przez co tracą swoje właściwości dużo szybciej.

Kremy przeciwświądowe

Kremy, których zadaniem jest zniwelowanie swędzenia dużo lepiej sprawdzają się kiedy są schłodzone. Warto więc przechowywać je w lodówce.

Maseczki na twarz

Tak samo jest w przypadku maseczek na twarz. Dużo lepiej zadziałają one na naszą skórę kiedy będą schłodzone. Nadadzą jej blasku, zwężą pory i zniwelują uczucie zmęczenia.

Jeśli nie jesteś pewna w jakiej temperaturze przechowywać dany kosmetyk – dokładnie przeczytaj ulotkę. Dzięki odpowiedniemu przechowywaniu kosmetyków zachowają one swoje właściwości na dłużej.