Szkolna kreda – włóż ją do szafy z ubraniami i ciesz się efektami!

14 września 2018 15:12
Szkolna kreda – włóż ją do szafy z ubraniami i ciesz się efektami!

Szkolna kreda kojarzy nam się ze szkołą i dzieciństwem, kiedy pisaliśmy nią po chodnikach. Posiada ona jednak kilka świetnych zastosowań, które przydadzą się nam w życiu dorosłym.

Zdjęcie Szkolna kreda – włóż ją do szafy z ubraniami i ciesz się efektami! #1

Pochłania wilgoć

Biała kreda to nic innego jak sprasowany gips lub węglan wapnia. Sprawdza się więc doskonale jako pochłaniacz wilgoci z różnych miejsc. Można włożyć ją do szafy z ubraniami, butami, ręcznikami albo do lodówki.

Dzięki właściwościom pochłaniającym wilgoć, biała kreda usunie również nieprzyjemne zapachy, np. stęchlizny. Wystarczy umieścić kilka kawałków kredy w płóciennym woreczku i włożyć do szafy.

Usuwanie tłustych plam

Biała kreda doskonale usuwa również tłuste plamy z ubrania, a nawet ze ścian. Wystarczy ją rozkruszyć i nałożyć na plamę. Pozostaw ją na kilkanaście minut, a na koniec rozetrzyj dokładnie na plamie i wypierz ubranie w pralce.

Zdjęcie Szkolna kreda – włóż ją do szafy z ubraniami i ciesz się efektami! #2

Odstraszanie mrówek

Mrówki nie cierpią kredy. Warto więc rozkruszyć ją i rozsypać przy oknie lub wejściu do domu. Mrówki i inne owady niechętnie zagoszczą w twoim domu.

Ochrona srebra

Jeśli chcesz ochronić srebro przed czernieniem i uniknąć konieczności częstego polerowania swojej biżuterii i sztućców, umieść w szafce ze srebrem kilka kawałków kredy. Dzięki temu zachowa ono swój blask na dłużej.

Ochrona przed rdzą

Kreda chroni również inne rodzaje metalu. Jeśli chcesz uchronić metalowe przedmioty przed rdzewieniem - przechowuj je z białą kredą.