17 września – imieniny JUSTYNY – pochodzenie, znaczenie i cechy osobowości

14 września 2018 15:12
17 września – imieniny JUSTYNY – pochodzenie, znaczenie i cechy osobowości

Justyna jest energiczną indywidualistką. Jest również bardzo pomysłowa i zawsze osiąga wyznaczone sobie cele. Jest jednak dominująca i czasami chce przejmować zbyt dużą kontrolę nad innymi. Jakie jeszcze cechy posiadają dziewczyny o tym imieniu?

Zdjęcie 17 września – imieniny JUSTYNY – pochodzenie, znaczenie i cechy osobowości #1

Znaczenie i pochodzenie imienia Justyna

Justyna jest żeńskim odpowiednikiem imienia Justyn. Pochodzi od łacińskiego słowa „iustus”, które oznacza „sprawiedliwość”.

Miłość i związek

Justyna, pomimo swej nieco dominującej osobowości, zawsze myśli najpierw o innych. Jeśli tylko znajdzie partnera, który za nią nadąży – będzie świetną partnerką. Justyna wymaga jednak dużej swobody i nie ma co liczyć na to, że będzie kurą domową. Posiada swoje pasje, którym poświęca dużo czasu i tego samego oczekuje od swojego mężczyzny. Jej partner powinien mieć pasję ale jednocześnie być odpowiedzialny za rodzinę.

Praca

Justyna szybko się uczy. Ciągle stawia sobie nowe cele i wyzwania. Zazwyczaj sama jest sobie szefem i nigdy nie przywiązuje się do jednego miejsca. Jest gotowa na ewentualne zmiany i chętnie się przekwalifikowuje. Dzięki temu osiąga to, na czym jej najbardziej zależy – działa tylko zgodnie z własnymi przekonaniami i rzadko chodzi na kompromisy. Ze względu na swoje predyspozycje, Justyny często pracują w biznesie, dziennikarstwie i reklamie.

Zdjęcie 17 września – imieniny JUSTYNY – pochodzenie, znaczenie i cechy osobowości #2

Znajomi

Życie towarzyskie Justyny jest dość bujne. Bardzo lubi być w centrum zainteresowania, dlatego posiada sporą ilość znajomych. Z łatwością i chęcią nawiązuje również nowe znajomości. Nie można się przy niej nudzić. Jednak ze względu na jej duże wymaga w stosunku do innych, jej grono znajomych i przyjaciół nie jest zbyt duże. Jeśli chcesz zdobyć sympatię Justyny, musisz jej słuchać i poświęcać jej dużo uwagi. Justyna lubi również pochwały, których nie należy jej szczędzić.