Uwaga: 90 produktów wycofanych z Kauflandu (Rexona, Knorr, Domestos, Lipton)!

7 września 2018 12:27
Uwaga: 90 produktów wycofanych z Kauflandu (Rexona, Knorr, Domestos, Lipton)!

Sieć sklepów Kaufland zdecydowała o wycofaniu ze swoich sklepów produktów firmy Unilever. Oznacza to, że w niedługim czasie ze sklepowych półek mogą zniknąć dobrze znane nam już produkty, takie jak Domestos, Knorr, Dove, Lipton, czy Rexona.

Kaufland podjął taką decyzję ze względu na drastyczne podniesienie cen tych produktów. Unilever zrobił to bez wcześniejszego uprzedzenia Kauflandu, co ten odebrał jako zupełny brak lojalności. Obie firmy od lat łączyła bardzo dobra współpraca i zawsze starali się znaleźć kompromis. Nowe warunki, które stawia Unilever uniemożliwiają również oferowanie produktów w najlepszych cenach przy zachowaniu wysokiej jakości oraz szerokiego asortymentu.

Skąd zostały wycofane produkty?

Produkty zostaną wycofane w Polsce, Niemczech, Słowacji, Czechach, Słowacji, Bułgarii i Rumunii. W Polsce zabraknie 90% produktów marek Knorr, Coccolino, Surf, Sunlight. Natomiast w krajach zagranicznych zmiany będą większe. Okazuje się, że w sklepach Kaufland nie dostaniemy tam już produktów marki:

  • Lipton
  • Magnum
  • Domestos
  • Rexona
  • Dove

Zdjęcie Uwaga: 90 produktów wycofanych z Kauflandu (Rexona, Knorr, Domestos, Lipton)! #1

Zdjęcie Uwaga: 90 produktów wycofanych z Kauflandu (Rexona, Knorr, Domestos, Lipton)! #2

Pomimo tego, władze Kauflandu zapewniają, że brak tych produktów nie będzie stanowił problemu dla klientów. Brakujące produkty zostaną zastąpione innymi, pochodzącymi od innych dostawców lub wyprodukowanymi przez sam Kaufland.

Zdjęcie Uwaga: 90 produktów wycofanych z Kauflandu (Rexona, Knorr, Domestos, Lipton)! #3