Jak pozbyć się zapachu wilgoci z domu? Poznaj niezawodne, naturalne sposoby

4 września 2018 13:25
Jak pozbyć się zapachu wilgoci z domu? Poznaj niezawodne, naturalne sposoby

Zapach wilgoci jest nieprzyjemny i kojarzy nam się z piwnicami i strychami. Czasami jednak pojawia się w naszych pokojach, szafach, czy łazience. W pierwszej kolejności konieczne jest zlokalizowane źródła wilgoci, usunięcie go i jak najszybsze przewietrzenie danego pomieszczenia. Dzięki temu wilgoć nie powróci i nie pojawi się pleśń. Nieprzyjemnego zapachu natomiast pozbędziesz dzięki tym sprawdzonym sposobom.

Zdjęcie Jak pozbyć się zapachu wilgoci z domu? Poznaj niezawodne, naturalne sposoby #1

Ziarna kawy

Ziarna kawy mają przyjemny, delikatny zapach. Doskonale również pochłaniają inne zapachy, dlatego nadadzą się do odświeżenia pomieszczenia. Kawę mieloną lub w całych ziarnach umieść w woreczku bawełnianym lub w naczyniu. Pozostaw ją w miejscach, gdzie występuje wilgoć i jest słaby przepływ powietrza. Kawę wymieniaj na świeżą co tydzień.

Sok z cytryny

Sok z cytryny doskonale odkaża i oczyszcza powietrze. Sprawia również, że pachnie ono świeżo. Wystarczy, że wymieszasz sok z cytryny z ciepłą wodą w proporcji 1:1 i rozpylisz w miejscu, gdzie panuje nieprzyjemny zapach. Możesz powtarzać czynność codziennie, aż nieprzyjemny zapach przestanie się pojawiać.

Zdjęcie Jak pozbyć się zapachu wilgoci z domu? Poznaj niezawodne, naturalne sposoby #2

Sól morska

Sól nie ma zapachu, jednak doskonale pochłania wilgoć a wraz z nią nieprzyjemny zapach stęchlizny. Umieść kilka łyżek soli w naczyniu i pozostaw w pomieszczeniu o wysokiej wilgotności.

Soda oczyszczona

Soda oczyszczona podobnie jak sól pochłania ogrom wilgoci i nieprzyjemnego zapachu. Umieść kilka łyżek sody w naczyniu i pozostaw w pomieszczeniu. Możesz również umieścić naczynie z sodą w lodówce, aby pozbyć się wilgoci i nieprzyjemnego zapachu.

Nieprzyjemny zapach wilgoci w domu często spowodowany jest zbyt małym przepływem powietrza. Pamiętaj więc, aby codziennie przynajmniej przez 10 minut wietrzyć cały dom. Nie pozostawiaj również mokrych ręczników na podłodze w łazience i staraj się, aby drzwi do łazienki były otwarte, kiedy nikt z niej nie korzysta.