Depilacja – poznaj najbardziej popularne MITY

31 sierpnia 2018 18:30
Depilacja – poznaj najbardziej popularne MITY

Większość kobiet na co dzień ma do czynienia z depilacją różnych miejsc na ciele. Niestety, wiele z nas wciąż wierzy w mity na ten temat. Warto je w końcu obalić.

Depilacja powoduje, że włoski odrastają grubsze

Zdjęcie Depilacja – poznaj najbardziej popularne MITY #1

Jest to chyba najczęściej powtarzany mit dotyczący golenia. Wiele kobiet sądzi, że golenie maszynką powoduje, że włoski odrastają grusze i ciemniejsze. W rzeczywistości jednak, kiedy mamy dłuższy włosek, staje się on na końcu cienki. Kiedy go zgolimy, czyli usuniemy najcieńszy fragment, włosek będzie odrastał od poziomu, w którym go usunęliśmy. Włos przy cebulce zawsze jest grubszy, jednak kiedy rośnie, jego końcówka powoli staje się cieńsza.

Depilacja depilatorem jest bolesna

Usuwanie włosków z cebulkami zawsze jest trochę nieprzyjemne. Depilator jednak nie wywołuje aż takiego bólu, jak może nam się wydawać. Warto przed zastosowaniem depilatora namoczyć skórę w ciepłej wodzie. Dzięki temu mieszki włosowe się rozszerzą, a depilacja będzie dużo łatwiejsza.

Depilator usuwa tylko długie włoski

W wielu przypadkach to prawda. Jednak wszystko zależy od rodzaju depilatora, jaki stosujemy. Istnieją takie, które usuwają jeszcze ledwo widoczne włoski.

Zdjęcie Depilacja – poznaj najbardziej popularne MITY #2

Depilacja i golenie usuwa opaleniznę

Opalenizna powstaje na skutek uwalniania większej ilości pigmentu do głębokich warstw skóry. Depilacja natomiast działa jedynie na powierzchni skóry. Nie ma więc obaw o to, że golenie lub stosowanie depilatora usunie naszą opaleniznę. Inaczej jest jednak w przypadku stosowania samoopalaczy, czy innej sztucznej opalenizny. Ta może się bowiem zmyć dużo szybciej po goleniu.

Istnieje wiele metod usuwania włosów i warto je wypróbować, aby wybrać najlepszą dla siebie. Bez względu jednak na sposób golenia, czy depilacji, najważniejsze to zachować higienę. Dzięki temu, że nasza skóra i przyrządy do depilacji będą czyste, unikniemy zapalenia mieszków włosowych, które objawia się czerwonymi, nieestetycznymi kropkami na skórze.