Jakie choroby wmawiają nam firmy farmaceutyczne? Jest ich wiele!

31 sierpnia 2018 18:29
Jakie choroby wmawiają nam firmy farmaceutyczne? Jest ich wiele!

Medycyna osiągnęła na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat bardzo dużo. Potrafimy radzić sobie z chorobami, które jeszcze naszych dziadków bez wątpienia by uśmierciły. Medycyna jest jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin.

Niestety, z nowoczesną farmacją jest trochę inaczej. Potrafi ona leczyć choroby, jednak potrafi również wmawiać nam takie schorzenia, które nie istnieją. Po co? Oczywiście po to, abyśmy kupili lek. Istnieje wiele takich chorób, które zostały wymyślone tylko po to, aby sprzedać nam na nie remedium. O jakich chorobach mowa?

Halitoza

Zdjęcie Jakie choroby wmawiają nam firmy farmaceutyczne? Jest ich wiele! #1

Pewnie większość z was kojarzy reklamy, które sprzedają cudowny lek na halitozę, czyli nieprzyjemny zapach z ust. Pomimo tego, że takiej choroby nie ma i pewnie nigdy nie będzie, lek jest reklamowy i sprzedawany.

Halitoza, czyli nieprzyjemny zapach z ust nie jest żadną jednostką chorobową. Przyczyny nieprzyjemnego zapachu z ust są przeróżne, a sam zapach jest tylko objawem którejś z tych przyczyn (zepsute zęby, chore dziąsła, zła higiena, itd.).

Suplementy diety na artrozę

Artroza

Artroza to choroba stawów. Dochodzi do zwyrodnienia stawów, zazwyczaj spowodowanego nadmiernym obciążeniem stawów przez masę ciała. Najczęściej cierpią na tę chorobę osoby starsze, jednak coraz częściej zapadają na nią również ludzie młodzi. Zwykle dochodzi do zwyrodnienia stawu kolanowego i biodrowego, ale zdarza się również, że choroba obejmuje ręce, topy, kręgosłup szyjny i lędźwiowy.

Artroza, w przeciwieństwie do halitozy istnieje i jest to poważne schorzenie. Leczy się je długo i terapia jest skomplikowana. Jednak fakt ten nie stanął na przeszkodzie, aby powstało wiele suplementów diety, które w magiczny sposób mają wyleczyć tę chorobę. Nie wyleczą, ponieważ suplementy nie są lekami. Suplement nie może mieć w sobie żadnej substancji aktywnej, ponieważ nie przechodzi żadnych badań, jaki muszą przechodzić leki przed wejściem na rynek.

Zakwaszenie organizmu

Zdjęcie Jakie choroby wmawiają nam firmy farmaceutyczne? Jest ich wiele! #2

Co do faktu istnienia tej dolegliwości ludzie wciąż się spierają. Bez wątpienia jednak nie istnieje lek na zakwaszenie organizmu. Reklamy, które mówią nam o tym, że objawy, takie jak bóle głowy, bóle stawów, czy zmęczenie, to objawy zakwaszenia organizmu kłamią. Takie objawy mogą być bowiem spowodowane przez mnóstwo innych czynników. Szczególnie długotrwały i uciążliwy ból stawów prawdopodobnie nie ma z zakwaszeniem organizmu nic wspólnego, a raczej wskazuje na poważniejsze dolegliwości. Zmęczenie z kolei nie musi wskazywać na zakwaszenie organizmu ani na żadną inną chorobę, tylko po prostu na…zmęczenie.

Suplementy poprawiające aktywność seksualną kobiet

W Polsce jeszcze nie mamy z tym dużego problemu, ale zapewne już niedługo i Polkom będzie się wmawiało, że mają problem z aktywnością seksualną. W Stanach Zjednoczonych jest teraz prawdziwy wysyp reklam suplementów poprawiających aktywność seksualną kobiet i na każdym kroku wmawia się społeczeństwu, że mają z tą właśnie aktywnością problem. To sprawia, że kiedy nie masz ochoty na zbliżenie od razu zapal ci się czerwona lampka „aha, coś ze mną nie tak, musze kupić ten „lek””. Podczas gdy każdej kobiecie i każdemu mężczyźnie czasami się po prostu nie chce. Stres, zmęczenie, czy zwykły chwilowy spadek libido nie jest jednostką chorobą i nie wymaga leczenia.

Problemem jest nie tylko wmawianie nam chorób, których nie ma, ale tez mawianie nam, że magiczne suplementy wyleczą nas ze wszystkiego. Skoro nie ma choroby, to nie może też istnieć żaden lek, który ją wyleczy. Zostawiamy jednak mnóstwo pieniędzy w aptekach, kupując suplementy, które nie wpływają w ogóle na nasz organizm.