Ta kobieta nie zmywała makijażu przez 25 lat! Efekt? Sprawdź sama…

24 sierpnia 2018 15:44
Ta kobieta nie zmywała makijażu przez 25 lat! Efekt? Sprawdź sama…

Wszystkie doskonale wiemy o tym, że nigdy nie powinnyśmy chodzić spać w makijażu. Pomimo tego i tak każdej z nas pewnie nie raz darzyło się paść ze zmęczenia, nie zmywając wcześniej makijażu. Kiedy raz na jakiś czas się nam to zdarzy, z naszą skórą nic złego się nie stanie. Jednak ta kobieta nie zmywała tuszu do rzęs przez 25 lat…Rezultaty zobaczcie sami.

Zdjęcie Ta kobieta nie zmywała makijażu przez 25 lat! Efekt? Sprawdź sama… #1

50-letnia Teresa Lynch z Australii przez 25 lat nie zmywała z oczu tuszu do rzęs. Codziennie chodziła spać w makijażu, a rano jedynie usuwała tusz wokół oczu. Na rzęsach jednak pozostawiała poprzednią resztkę kosmetyku i nakładała kolejną warstwę. Robiła tak codziennie, przez 25 lat.

Jednak w pewnym momencie miarka się przebrała. Teresa pewnego dnie poczuła, że ma w oku sporej wielkości ciało obce, które nie dało się usunąć. Udała się więc do lekarza. Doktor Diana Robaei, kiedy zobaczyła oko Teresy przyznała, że pierwszy raz w swojej karierze widzi coś takiego.

Zdjęcie Ta kobieta nie zmywała makijażu przez 25 lat! Efekt? Sprawdź sama… #2

Okazało się, że Teresa już wcześniej miała poważne problemy z oczami. Do pójścia do lekarza zmusił ją duży guz na wnętrzu powieki, jednak całe jej powieki od dłuższego czasu były już pokryte guzkami. Miała ona również guzkowe zapalenie spojówek, co spowodowało, że całe jej oczy były poryte małymi bliznami.

Pod powiekami kobiety było mnóstwo ciemnych grudek, których nie dało się zmyć. Całe wnętrze powieki był również bardzo zaczerwienione i spuchnięte. Niewiele brakowało, aby kobieta całkowicie straciła wzrok.

Dlaczego pozostawianie na noc tuszu do rzęs jest groźne dla naszego wzroku?

Tusz do rzęs posiada wiele toksycznych dla oczu składników. Jego zadaniem jest przyciemnianie rzęs. Z tego względu w swoim składzie ma sadzę lub pigment tlenku żelaza. Dodatkowo w tuszu do rzęs znajdziemy polimer, który powleka rzęsy, konserwanty, różne oleje i wosk.

Jeśli te substancje trafią do oka i będą długo w nim zalegać, może się to skończyć poważnymi choroba oczu, tak jak w przypadku Teresy. Warto więc poświęcić te kilka minut wieczorem na dokładne oczyszczenie skóry i oczy z makijażu. Nie tylko nie będziemy stwarzać zagrożenia dla naszego wzroku, ale i zadbamy dzięki temu o wygląd i zdrowie całej skóry.