Drewniane podłogi – jak dbać o nie w naturalny sposób?

17 sierpnia 2018 10:24
Drewniane podłogi – jak dbać o nie w naturalny sposób?

Drewniane podłogi służą nam przez długie lata i nadają naszym wnętrzom niepowtarzalny wygląd. Można dopasować je do prawie każdego wystroju domu, jednak są one dość trudne w pielęgnacji. Zaniedbane drewno na podłodze traci blask i zmienia kolor, w tym samym cały jego urok powoli znika.

Zdjęcie Drewniane podłogi – jak dbać o nie w naturalny sposób? #1

Na szczęście nie musisz wydawać sporej sumy pieniędzy na specjalistyczne środki czyszczące i nabłyszczające. Nowe życie nadasz swoim drewnianym podłogom za pomocą skutecznych, ale domowych produktów.

Oliwa z oliwek + wosk pszczeli

Połączenie obu produktów doskonale odświeża kolor i dodaje pięknego blasku. Dzięki nim drewniane podłogi nie będą się również aż tak brudzić.

Składniki:

  • Pół szklanki wosku pszczelego
  • 1 szklanka oliwy z oliwek

Rozpuść wosk pszczeli w mikrofalówce, przelej do garnka i dodaj oliwę z oliwek. Umieść mieszankę na malutkim gazie i podgrzewaj przez 2 minuty.

Nanieś odrobinę mieszanki na miękką szmatkę i poleruj podłogę.

Mieszankę przechowuj w słoiku, a kiedy nadejdzie potrzeba rozpuść w mikrofalówce i zastosuj ponownie.

Zdjęcie Drewniane podłogi – jak dbać o nie w naturalny sposób? #2

Olej kokosowy + cytryna

Olej kokosowy doskonale zadba o blask podłóg, natomiast cytryna zdezynfekuje deski i zabije roztocza.

Składniki:

  • Pół szklanki oleju kokosowego
  • Sok z 1 cytryny

Podgrzej olej i wymieszaj go z sokiem z cytryny. Nanieś na podłogę odrobinę mieszanki i poleruj suchą szmatką lub mopem. Resztę mieszanki przechowuj w słoiku, w lodówce.

Zdjęcie Drewniane podłogi – jak dbać o nie w naturalny sposób? #3

Biały ocet i oliwa z oliwek

Połączenie tych obu składników jest niezawodne. Olej nadaje połysk, a ocet oczyszcza, usuwa nieprzyjemny zapach i zabija roztocza.

Składniki:

  • Pół szklanki białego octu
  • Pół szklanki oliwy z oliwek

Oba produkty dokładnie wymieszaj i przelej do butelki ze spryskiwaczem. Rozpyl roztwór nad panelami i poleruj suchą szmatką.

Dzięki powyższym rozwiązaniem troje drewniane podłogi, lub meble odzyskają świeży i piękny wygląd. Jeśli będziesz dbać o nie regularnie, posłużą ci one jeszcze przez długie lata i będą ciągle wyglądać jak nowe.