Myślisz o adopcji kota? Ta firma wprowadziła urlop „kocierzyński”!

14 sierpnia 2018 00:06
Myślisz o adopcji kota? Ta firma wprowadziła urlop „kocierzyński”!

Świat pędzi do przodu i na naszych oczach w wielu kwestiach dokonuje się właśnie rewolucja. Niektóre z nich pozostawiają wiele do życzenia, jednak jest jedna, która zdecydowanie wychodzi na lepsze – walka i uznawanie praw zwierząt. Coraz większa liczba osób zdaje sobie już sprawę z tego, że zwierzęta, jak ludzie, odczuwają ból, strasz i szereg innych emocji. Dzięki postępującej wiedzy na ten temat, niektóre firmy postanowiły dołożyć cegiełkę do uświadamiania społeczeństwa.

Urlop dla posiadaczy psów

Zdjęcie Myślisz o adopcji kota? Ta firma wprowadziła urlop „kocierzyński”! #1

Już jakiś czas temu amerykańska korporacja Mars Petcare, do swojej listy urlopów macierzyńskich i tacierzyńskich dodała jeszcze jedną pozycję – urlop dla posiadaczy szczeniaka (tzw. Pawternity Leave). Firma zaoferowała swoim pracownikom 10 płatnych godzin w miesiącu, które mogą przeznaczyć na opiekę nad szczeniakiem.

Tę inicjatywę podjęła również inna firma – mParticle, która zajmuje się dostarczaniem danych osobowych. Oferuje ona aż 2 tygodnie płatnego urlopu. W tym czasie można opiekować się swoim pupilem, zabierać go do weterynarza, spędzać z nim czas w domu, kiedy jest chory, itd.

Urlop dla posiadaczy kotów

Zdjęcie Myślisz o adopcji kota? Ta firma wprowadziła urlop „kocierzyński”! #2

Jednak nie tylko miłośnicy psów zdobywają coraz więcej udogodnień. W ślad z wyżej wymienionymi firmami poszła również skandynawska firma Musti Group, działająca w Norwegii, Finlandii i Szwecji. Zaoferowała ona swoim ponad 1500 pracownikom 3 dni płatnego urlopu „kocierzyńskiego”. Dlaczego?

Urlop skierowany jest przede wszystkim do osób, które adoptują kota. Te 3 dni powinni przeznaczyć na pomoc w zaklimatyzowaniu się zwierzęcia w nowym miejscu. Jest to dla kotów stresujące, a pierwsze złe wrażenie z nowego domu może sprawić, że ich nastawienie do domowników będzie negatywne i będzie wynikało ze strachu.

Decyzja o adopcji zwierzęcia znacząco wpływa i zmienia nasze dotychczasowe życie. Chcemy okazać wsparcie w tych pierwszych dniach, kiedy pojawi się u nich nowy domownik, aby mogli w pełni wykorzystać ten wyjątkowy czas – powiedział CEO Musti Group, David Rönnberg.