Wybierasz się do Włoch? Poznaj 9 ciekawych faktów na temat tego kraju

8 sierpnia 2018 15:29
Wybierasz się do Włoch? Poznaj 9 ciekawych faktów na temat tego kraju

Włochy są jednym z najczęściej odwiedzanych przez turystów krajów. Jednak aby naprawdę cieszyć się wakacjami w tym pięknym miejscu, musisz poznać kilka faktów na jego temat.

Kiedy wybrać się do Włoch?

Jeśli zamierzasz odwiedzić Rzym, Wenecję, czy inne popularne miasta – nie jedź tam w lecie. Czerwiec, lipiec i sierpień to miesiące, w których przyjeżdża do Włoch najwięcej turystów. To zdecydowanie utrudnia zwiedzanie oraz sprawia, że za wszystko zapłacimy o wiele więcej. Warto wybrać się do Włoch w np. w marcu, kiedy nawału turystów jeszcze nie ma, a pogoda jest już przepiękna.

Wypożycz samochód

Miejska komunikacja we Włoszech jest dobrze rozwinięta. Niestety, najpiękniejszych miejsc we Włoszech nie odwiedzisz autobusem. Zamiast spędzać całe dnie w centrum miasta, wsiądź w samochód i pojedź do pobliskich wiosek. Tylko tam poczujesz prawdziwy włoski klimat

Gdzie jeść?

Zdjęcie Wybierasz się do Włoch? Poznaj 9 ciekawych faktów na temat tego kraju #1

Zapomnij o jedzeniu w restauracjach umieszczonych w centrum miasta. Ceny są okropnie wysokie, a jedzenie nie odzwierciedla tego, co Włosi jedzą na co dzień w domu. Najlepiej wybrać restaurację na obrzeżu miasta lub w pobliskiej wiosce, gdzie wystrój być może nie zachwyca, ale to, co znajdziemy na talerzy już tak.

Nie tylko makaron i pizza

Każdy region Włoch ma swoje pyszne, lokalne potrawy. Nie warto więc zawsze zamawiać pizzy, czy spaghetti. Dowiedz się jakim daniem słynie region, w którym spędzasz wakacje i wypróbuj nowych potraw.

Zdjęcie Wybierasz się do Włoch? Poznaj 9 ciekawych faktów na temat tego kraju #2

Pamiętaj o sjeście

Jeśli wybierasz się na obiad do restauracji musisz pamiętać o tym, ze w godzina popołudniowych większość miejsc jest zamkniętych. Najlepiej wybrać się na lunch przed 12:00, lub na obiad po 16:00. Nie wszystkie restauracje jednak otwierane i zamykane są w tych samych godzinach, warto więc sprawdzić informacje o godzinach otwarcia w Internecie.

Oszczędzaj na kawie

We Włoszech zazwyczaj dolicza się spory napiwek za obsługę w kawiarni. Unikniesz tego, jeśli zamówisz i wypijesz kawę przy barze, zamiast zamawiać ją do stolika.

Oszczędzaj na wodzie

Zdjęcie Wybierasz się do Włoch? Poznaj 9 ciekawych faktów na temat tego kraju #3

W dużych miastach we Włoszech (Rzym, Florencja, Milan, czy Turyn) na każdym kroku znajdziemy fontannę z czystą, nadającą się do picia, a przede wszystkim darmową wodą. Zamiast więc płacić co chwilę 1, czy 2 euro za małą butelkę wody – korzystaj z nich.

Pamiętaj o tym wchodząc do kościoła

Zwiedzając kościoły musisz pamiętać o odpowiednim ubiorze. Przed wieloma z nich widnieje już informacja o tym, aby nie wchodzić do środka w szortach, bluzkach na ramiączkach, czy głębokim dekolcie.

Spędzaj czas tam, gdzie rodowici Włosi

Gdzie najlepiej będziesz bawić we Włoszech? Na pewno nie w popularnych dla turystów miejscach. Wystarczy odejść kilka ulic od centrum, aby zauważyć różnicę i poznać prawdziwy włoski styl życia.