Pasta do zębów – czy działa na pryszcze i jak ją stosować?

8 sierpnia 2018 15:29
Pasta do zębów – czy działa na pryszcze i jak ją stosować?

Ze zmniejszaniem i usuwaniem problemów skórnych, które pojawiają się sporadycznie najlepiej radzą sobie naturalne rozwiązania. Są one tanie, skuteczne i nie wymagają biegania do apteki. Jednym z takich właśnie rozwiązań jest zwykła pasta do zębów, która na pewno masz pod ręką.

Zdjęcie Pasta do zębów – czy działa na pryszcze i jak ją stosować? #1

Kiedy stosować pastę do zębów na skórę?

Pasta do zębów nigdy nie powinna być stosowana na trądzik, z którym zmagamy się od jakiegoś czasu i obejmuje on znaczną część naszej twarzy. Można natomiast z powodzeniem nakładać ją na większe, lub mniejsze wypryski, nawet jeśli mamy ich na twarzy kilka oraz na łagodne ogniska trądzikowe.

Pastę do zębów można również stosować w celu oczyszczania i złuszczania martwego naskórka oraz oczyszczania porów. Po nałożeniu pasty na skórę pory będą również o wiele mniejsze, zostają pozbawione nadmiaru łoju, martwego naskórka i bakterii, tym samym zapobiega się również powstawaniu nowych wyprysków i niedoskonałości na twarzy.

Pasta do zębów ma silne działanie bakteriobójcze, bakteriostatyczne i przeciwgrzybicze. Działa łagodząco na stany zapalne, a regularnie stosowana rozjaśnia przebarwienia na skórze i dodaje jej promienności.

Jak działa pasta do zębów na pryszcze?

Pasta do zębów działa na pryszcze i wypryski z kilku względów. Po pierwsze, wysusza ona pryszcze, dzięki czemu dużo szybciej się one goją i znikają. Po drugie, pasta do zębów posiada właściwości przeciwzapalne i odkażające. Dzięki temu pryszcze nie tylko szybciej się goją, ale i nie rozprzestrzeniają się na inne miejsca na skórze.

Jak stosować pastę do zębów na pryszcze?

Zdjęcie Pasta do zębów – czy działa na pryszcze i jak ją stosować? #2

Pastę należy nakładać na oczyszczoną skórę twarzy punktowo (nigdy nie nakładaj jej na całą twarz). Każdy pryszcz posmaruj odrobiną pasty do zębów i pozostaw na ok. 20-30 minut. Po tym czasie zmyj pastę dużą ilością ciepłej wody. Zabieg najlepiej stosować wieczorem, aby nie nakładać makijażu.

Jaką pastę wybrać w celu zmniejszania wyprysków?

Najlepiej, aby pasta miała biały kolor i nie była o żelowej konsystencji. Dobrze, aby zawierała jak najwięcej naturalnych składników oraz nadtlenek benzoilu. Nigdy nie należy natomiast stosować past wybielających zęby oraz takich, które mają dużo różnych barwników.