Wiele osób popełnia te błędy przechowując mięso w lodówce!

1 sierpnia 2018 10:51
Wiele osób popełnia te błędy przechowując mięso w lodówce!

Mięso dla wielu osób jest podstawą diety. Jednak jest ono również produktem, który niewłaściwie przechowywany może negatywnie wpłynąć na nasze zdrowie. Dowiedz się więc, jak przechowywać mięso w lodówce.

Zdjęcie Wiele osób popełnia te błędy przechowując mięso w lodówce! #1

Jak długo należy przechowywać mięso w lodówce?

Wędliny

Wędliny to mięso przetworzone, które może zachować świeżość na dłuższy czas niż mięso świeże, ale tylko wtedy, kiedy zapewnimy mu odpowiednią temperaturę. Przetworzone mięso powinno być przechowywane w 4-5 stopniach C. Warto więc upewnić się, że wasza lodówka nie jest ustawiona na np. 8 stopni C.

Mięso surowe

Mięso świeże, bez względu na panującą w lodówce temperaturę, należy przechowywać nie dłużej niż 2 dni. Musimy zdać sobie sprawę z tego, że mięso już i tak odleżało swoje na sklepowej półce. W jeszcze gorszym wypadku, zanim na nią trafiło, było zamrożone, a następnie rozmrożone.

Świeże ryby natomiast należy przechowywać tylko dobę.

Zdjęcie Wiele osób popełnia te błędy przechowując mięso w lodówce! #2

W czym należy przechowywać mięso?

Mięso świeże najlepiej przechowywać w plastikowych lub szklanych, zamykanych pojemnikach. Dzięki temu masz pewność, że ewentualne bakterie i nieprzyjemny zapach nie przejdą na inne produkty.

Wędliny natomiast warto przechowywać owinięte papierem, aby nie wyschły, ale jednocześnie miały dostęp do powietrza.

Dodatkowe wskazówki:

#Nigdy nie przechowuj surowego mięsa na półce, na której trzymasz produkty do zjedzenia na surowo. Produktów tych nie poddasz obróbce w wysokiej temperaturze, dlatego nie będzie możliwe zabicie bakterii, które przedostaną się z mięsa.

#Jeśli tylko poczujesz zapach zepsutego mięsa, natychmiast wyrzuć je z lodówki i umyj ją. Bakterie znajdujące się na surowym, nieświeżym mięsie mogą przechodzić na inne produkty, a są one niebezpieczne dla zdrowia.

#Zawsze dokładnie sprawdzaj datę ważności na opakowaniu mięsa zamkniętego. Jeśli jednak data wskazuje na to, że mięso jest jeszcze świeże, natomiast po jego otworzeniu czujesz nieprzyjemny zapach – nie jedz go.

#Do lodówki nie wstawiaj nigdy ciepłego mięsa. Takie przyzwyczajenia szybko sprawią, że lodówka przestanie działać.