9 produktów, którymi powinnaś karmić swojego psa, ale tego nie robisz

20 lipca 2018 15:05
9 produktów, którymi powinnaś karmić swojego psa, ale tego nie robisz

Dieta jest bardzo ważną częścią życia człowieka. Zdrowe produkty odżywiają nasz organizm i wspomagają jego regenerację. Tak samo jest w przypadku zwierząt, np. psów. Podając psu odpowiednie produkty wspomagasz jego organizm i zapobiegasz wielu chorobom.

Zdjęcie 9 produktów, którymi powinnaś karmić swojego psa, ale tego nie robisz #1

Chude mięso

Psy najwięcej energii czerpią z białka, którego najlepszym źródłem jest mięso. Ważne, aby mięso nie zawierało dużej ilości tłuszczu. Z tego względu najlepszym wyborem będzie drób, wołowina i chuda wieprzowina.

Wątróbka

Wątróbka jest niezwykle bogata w witaminy A, B i K. Są one niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu psa. Uważaj jednak, aby nie przedobrzyć z witaminą A. Jej nadmiar może być szkodliwy dla psa. Nie podawaj dużemu psu jednorazowo więcej niż 30 g wątróbki, a małemu psu jedynie 15 g.

Łosoś i tuńczyk

Obie ryby doskonale wpływają na jakość sierści psa. Odpowiednio odżywiona sierść jest lśniąca i nie wypada.

Zdjęcie 9 produktów, którymi powinnaś karmić swojego psa, ale tego nie robisz #2

Pietruszka

Do diety psa warto również przemycić pietruszkę, która zadba o jego zęby, dziąsła i usunie nieprzyjemny oddech.

Zielony groszek

Groszek zawiera sporą dawkę potasu, witaminy B i fosforu. Te mikroskładniki są bardzo ważne dla prawidłowego rozwoju psa.

Marchewka

O zęby twojego pupila zadba również marchewka. Nie tylko dlatego, że zawiera wiele cennych witamin i minerałów, ale również dlatego, że jest twarda i podczas gryzienia zmniejsza się kamień nazębny.

Jogurt

Niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, ale pies również potrzebuje od czasu do czas zjeść coś, co zawiera sporą dawkę wapnia. Idealnym produktem jest więc jogurt naturalny, zazwyczaj lubiany przez psy.

Zdjęcie 9 produktów, którymi powinnaś karmić swojego psa, ale tego nie robisz #3

Olej kokosowy

Olej kokosowy polecany jest nie tylko ludziom, ale i psom. Olej ten ma właściwości przeciwbakteryjne i wspomaga odporność. Doskonale wpływa również na skórę i sierść psa.

Odpowiednio zbilansowana dieta zapewni twojemu pupilowi zdrowie i energię na lata. Jeśli będzie się on dobrze odżywiał uniknie również wielu nieprzyjemnych chorób i wizyt u weterynarza.