Proszek, tabletki, czy kapsułki do prania? Poznaj ich plusy i minusy

20 lipca 2018 15:05
Proszek, tabletki, czy kapsułki do prania? Poznaj ich plusy i minusy

Na rynku dostępnych jest wiele produktów do prania. Możemy wybierać między tabletkami, kapsułkami, czy najzwyklejszym proszkiem. Co więc wybrać do prania naszych ubrań? Jakie są wady i zalety poszczególnych środków do prania?

#Proszek do prania

Najpopularniejszym środkiem do prania wciąż pozostaje proszek. Prawdopodobnie dlatego, że jesteśmy do niego przyzwyczajeni. Tabletki i kapsułki są na naszym rynku o niedawna. Drugim powodem jest również cena – proszek jest o wiele tańszy. Proszek skutecznie usuwa plamy i jest tani, ma jednak jedną wadę. Proszek często zawiera kolorowe drobinki, które mogą pozostać na ubraniu po wypraniu.

Zdjęcie Proszek, tabletki, czy kapsułki do prania? Poznaj ich plusy i minusy #1

#Kapsułki do prania

Kapsułki do prania najczęściej wybierane są ze względu na łatwość aplikacji. Wystarczy wrzucić je do bębna i włączyć pranie. Kapsułki są również skuteczniejsze niż proszek. Detergent w foliowym opakowaniu skuteczniej usuwa wszelkie zabrudzenia. Po praniu z użyciem kapsułek nie zostają również plamy na ubraniach, tak, jak bywa to w przypadku prania proszkiem. Główną wadą kapsułek jest natomiast cena – są o wiele droższe niż proszek.

Poza ceną, istnieje jeszcze jedna wada kapsułek. Plastikowe opakowanie, w którym znajduje się detergent nie zawsze do końca się rozpuszcza. Po praniu może się więc okazać, że fragmenty opakowania przyczepiają się do ubrań.

Zdjęcie Proszek, tabletki, czy kapsułki do prania? Poznaj ich plusy i minusy #2

#Tabletki do prania

Tabletki do prania to coś pomiędzy proszkiem, a kapsułkami. Jest to zbity w tabletkę proszek do prania, który umieszcza się w szufladzie, dokładnie tak, jak proszek. Ich skuteczność podobna jest do skuteczności proszku do prania, jednak cena zbliżona jest bardziej do ceny kapsułek. Tabletki do prania są również najmniej popularnym detergentem. Nie oznacza to jednak, że są one nieskuteczne. Z ich pomocą wypierzesz wszystkie rodzaje tkanin.

Zdjęcie Proszek, tabletki, czy kapsułki do prania? Poznaj ich plusy i minusy #3

Podsumowując

Najskuteczniejsze okazują się kapsułki do prania. Usuwają one brud nieco lepiej niż proszek, czy tabletki. Niestety, ich cena jest jednak dużo wyższa. Kapsułki są również wygodne w użyciu. Proszek jest zdecydowanie najtańszym wyborem, jednak czasami może pozostawiać plamy. Tabletki do prania są ceną zbliżone do kapsułek, a skutecznością do proszku do prania.