Skrzyp polny – jak go stosować, aby przyspieszyć porost włosów?

13 lipca 2018 16:10
Skrzyp polny – jak go stosować, aby przyspieszyć porost włosów?

Skrzyp polny doceniany jest szczególnie za swoje właściwości moczopędne. Oczyszcza nerki i pomaga pozbyć się nadmiaru wody z organizmu. Jednak nie są to jego jedyne zalety. Skrzyp polny doskonale wpływa również na porost włosów. Włosy rosną nie tylko szybciej, ale są również mocniejsze i bardziej lśniące.

Zdjęcie Skrzyp polny – jak go stosować, aby przyspieszyć porost włosów? #1

Skrzyp polny: właściwości

  • Eliminuje nadmiar wody z organizmu
  • Wspomaga odchudzanie
  • Oczyszcza organizm z toksyn
  • Zmniejsza obrzęki
  • Stymuluje porost włosów
  • Oczyszcza nerki

Jak stosować skrzyp polny?

Włosy - płukanka

Jeśli chcesz, aby twoje włosy rosły szybciej i pojawiało się wiele nowych włosów, zastosuj płukankę ze skrzypu.

Składniki:

3 łyżki skrzypu polnego

Szklanka wrzątku

Skrzyp polny zalej wrzątkiem i zaparzaj przez 20 minut. Kiedy napar ostygnie płucz nim włosy i skórę głowy, masując ją okrężnymi ruchami. Pozostaw na włosach na 20 minut, a na koniec spłucz obficie wodą. Taką płukankę możesz stosować 2-3 razy w tygodniu.

Zdjęcie Skrzyp polny – jak go stosować, aby przyspieszyć porost włosów? #2

Herbatka ze skrzypu polnego

Działanie oczyszczające, moczopędne i odchudzające uzyskasz pijąc regularnie herbatkę ze skrzypu polnego. Dodatkowo, skrzyp będzie odżywiał cebulki włosów od wewnątrz, co również przyspieszy ich porost. Możesz dostać ją w saszetkach lub zakupić w formie liści luzem.

Skrzypu polnego nie powinny pić kobiety w ciąży oraz karmiące. Osoby, które maja problemy sercowo-naczyniowe powinny skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem kuracji ze skrzypem polnym.

Tabletki ze skrzypem polnym

Dobrym rozwiązaniem okazują się również suplementy diety zawierające skrzyp polny. Zawierają one zazwyczaj kilka innych składników, które wspomagają porost włosów, wzmacniają paznokcie i poprawiają wygląd skóry.