Witamina C w proszku – zrobisz z niej skuteczne kosmetyki!

11 lipca 2018 12:56
Witamina C w proszku – zrobisz z niej skuteczne kosmetyki!

Witamina C, inaczej kwas askorbinowy, jest jednym z najważniejszych składników skutecznych kremów. Doskonale nadaje się ona nie tylko do pielęgnacji i odżywiania skóry, ale również dobrze wpływa na skórę trądzikową, poprawia koloryt, dodaje blasku i spowalnia starzenie się skóry.

Zdjęcie Witamina C w proszku – zrobisz z niej skuteczne kosmetyki! #1

Dobroczynne działanie witamina C zawdzięcza przeciwutleniaczowi, który:

--Stymuluje ukrwienie skóry

--Zwalcza działanie wolnych rodników

--Uczestniczy w syntezie kolagenu i elastyny

--Ma delikatne działanie przeciwbakteryjne

Witaminę C warto kupić w czystej postaci, np. w proszku i dodawać ją do domowych kosmetyków. Własnoręczne skomponowanie kremu zapewnia nam uzyskanie produktu, który odpowiada naszym indywidualnym potrzebom.

#Tonik

Z witaminą C w proszku z łatwością przygotujesz najprostszy, ale bardzo skuteczny tonik złuszczający i odżywiający skórę. Wystarczy wymieszać witaminę C w proszku z wodą destylowaną. 85% toniku powinna stanowić woda destylowana, natomiast pozostał 15% witamina C. Witaminę C należy wymieszać z wodą destylowaną w wyparzonym szklanym naczyniu i mieszać plastikową, nigdy metalową, łyżeczką. Następnie można przelać mieszankę do butelki ze spryskiwaczem i przechowywać w lodówce do 3 tygodni.

Zdjęcie Witamina C w proszku – zrobisz z niej skuteczne kosmetyki! #2

#Maseczka przeciwzmarszczkowa

Połączenie witaminy C i E daje nam cudowny preparat na zapobieganie i wygładzanie powstałych już zmarszczek. Do jego wykonania potrzebować będziesz jedynie witaminy C w proszku, kapsułki z witaminą E oraz zwykłej wody. Przelej zawartość kapsułki z witaminą E do szklanego naczynia i dodaj mniej więcej taką samą ilość witaminy C w proszku. Dodaj tyle wody, aby powstała papka i nałóż ją na oczyszczoną skórę twarzy. Pozostaw na 5 minut, a na koniec spłucz dokładnie wodą.

#Serum

Potrzebne składniki:

--1 łyżeczka witaminy C w proszku

--1 łyżeczka wody destylowanej

--1 łyżeczka gliceryny

--Kilka kropel witaminy E lub zawartość połowy kapsułki z witaminą E

Jeśli chcesz przygotować większą ilość serum zwiększ dawki produktów do 2-3 łyżeczek. Wymieszaj wszystkie składniki i przechowuj w szklanej, zamykanej buteleczce koniecznie z ciemnego szkła. Serum nakładaj codziennie wieczorem na oczyszczoną skórę.