Powstał nowy rodzaj Coca-Cola! Bezbarwna i bez kalorii – Coca-Cola Clear

12 czerwca 2018 20:40
Powstał nowy rodzaj Coca-Cola! Bezbarwna i bez kalorii – Coca-Cola Clear

Coca-Cola często eksperymentuje ze smakiem swojego najpopularniejszego napoju. Na rynku oprócz klasycznej Coca-Coli znajdziemy również napój Cola Zero (bez kalorii), oraz takie o smaku cytrynowym i limonkowym.

Zdjęcie Powstał nowy rodzaj Coca-Cola! Bezbarwna i bez kalorii – Coca-Cola Clear #1

Na świecie jednak istnieje o wiele więcej wersji Coca-Coli niż w Polsce. Coca-Cola może pochwalić się dużym portfolio:

-Cherry Coke

-Coca-Cola Vanilla

-Coca-Cola Raspberry

-Coca-Cola Black Cherry Vanilla

-Coca-Cola Life

-Coca-Cola Ginger

-Coca-Cola Citra

-Coca-Cola bez kofeiny

Coca-Cola nadal eksperymentuje ze swoim najpopularniejszym napojem. Na dniach na rynek japoński wejdzie wyjątkowo oryginalna, niepodobna od poprzednich wersji edycja – Coca-Cola Clear. Napój jest przeźroczysty i ma nieco inny smak.

Zdjęcie Powstał nowy rodzaj Coca-Cola! Bezbarwna i bez kalorii – Coca-Cola Clear #2
Źródło: http://www.cocacola.jp/gateway/product/clear/

Choć mogłoby się wydawać, że taka wersja Coca-Coli zawiera mniej substancji chemicznych, nic bardziej mylnego. Jedynym składnikiem, który został zamieniony jest karmel. Został on zastąpiony substytutem soku cytryny. Inne chemiczne składniki pozostały w napoju. Taka zamiana sprawiła jednak, ze napój stał się mniej słodki, bardziej kwaskowaty, orzeźwiający i przeźroczysty. Napój nie będzie zawierał również kalorii, podobnie jak Coca-Cola Zero.

Jak na razie Coc-Cola Clear wejdzie tylko na rynek japoński, który jest idealnym miejscem do testowania takich oryginalnych i kontrowersyjnych produktów.