Co zrobić, aby buty nie obcierały? Poznaj 7 sprawdzonych trików

12 czerwca 2018 20:40
Co zrobić, aby buty nie obcierały? Poznaj 7 sprawdzonych trików

Obcierające buty to dość częsty problem, który daje się we znaki szczególnie latem. Odsłonięte koturny, sandały, szpilki i lekkie trampki mogą wyrządzić naszym stopom poważną krzywdę, jeśli nie zastosujemy się do pewnych zasad. Warto więc poznać triki, które uchronią naszą skórę przed bolesnymi ranami.

#Plastry ochronne

Najczęściej buty obcierają nas na pięcie. Często ma to związek ze zbyt luźnymi butami i poceniem się stopy latem. Warto więc zaopatrzyć się w plastry ochronne, które zabezpieczą skórę już w pierwszych dniach od zakupu nowego obuwia.

Zdjęcie Co zrobić, aby buty nie obcierały? Poznaj 7 sprawdzonych trików #1

#Zapiętki

W każdy sklepie obuwniczym dostaniemy również silikonowe zapiętki. Wystarczy zamocować je w obuwiu w miejscu, które obciera skórę. Jest to tani i skuteczny sposób ochrony naszych stóp.

#Hamulce żelowe

Doskonale sprawdzą się również samoprzylepne wkładki żelowe, które sprawią, że nasza stopa nie będzie się ślizgać w budzie. Ten sposób jest skuteczny szczególnie w przypadku szpilek i butów na koturnie.

#Półwkładki

Ten rodzaj zabezpieczenia zapobiega przesuwaniu się stopy do przodu. Doskonale sprawdzi się w przypadku wysokich szpilek. Wkładki utrzymają stopę w odpowiednim miejscu, a dzięki temu unikniemy odcisków i otarć na placach.

Zdjęcie Co zrobić, aby buty nie obcierały? Poznaj 7 sprawdzonych trików #2

#Krem nawilżający

Warto wysmarować kremem miejsce w obuwiu, które nas obciera. Krem nawilżający zmiękczy materiał, z którego wykonane jest obuwie, a dzięki temu będzie on mniej drażniący dla skóry.

#Papier ścierny

Buty często obcierają nas dlatego, że ich wnętrze nie jest gładkie. Czasem wystający szew lub resztka kleju do butów może zrobić nam pokaźne rany i pęcherze. Aby tego uniknąć dokładnie sprawdź palcami wnętrze obuwia. Jeśli zauważysz jakieś wystające, ostre elementy – usuń je papierem ściernym.

#Skarpetki

Jeśli chcesz założyć trampki w ciepły dzień, nigdy nie rób tego na gołe stopy. Zawsze zakładają stopki, które uchronią cię przed ślizganiem się stopy w bucie i otarciami.