Opalanie – 5 błędów, które popełnia każda z nas

12 czerwca 2018 20:40
Opalanie – 5 błędów, które popełnia każda z nas

Opalona skóra wygląda o wiele zdrowiej i jest bardziej promienna. Nic w tym więc dziwnego, że kiedy pojawiają się pierwsze promienie letniego słońca chętnie wychodzimy na zewnątrz, aby się opalić. Niestety, nieodpowiednie opalanie może sprawić, że nasza skóra zamiast lepiej, będzie wyglądać o wiele gorzej.

#Solarium

Solarium największą popularnością cieszy się w okresie przedwakacyjnym. Kobiety chcą przygotować swoją skórę na opalanie na słońcu. Niestety, solarium emituje promienie UV-A, które są bardzo szkodliwe dla skóry i dogłębnie ją wysuszają.

Zdjęcie Opalanie – 5 błędów, które popełnia każda z nas #1

#Opalanie w ruchu jest skuteczniejsze – MIT

Wiele osób twierdzi, że opalając się w ruchu szybciej uzyskamy wymarzony odcień skóry. Jest to jednak mit, wynikający z tego, że w ruchu opalamy się równomiernie, dlatego sądzimy, że opalanie jest skuteczniejsze. Promienie działają na skórę tak samo, bez względu na to, że leżysz, czy na przykład grasz w siatkówkę plażową.

#Nieodpowiedni balsam po opalaniu

Balsamy po opalaniu powinny być odpowiednio dobrane. Zwykły balsam nie zregeneruje i nie nawilży skóry w odpowiedni sposób. Warto więc wybierać wyspecjalizowane produkty.

Zdjęcie Opalanie – 5 błędów, które popełnia każda z nas #2

#Nieodpowiednie aplikowanie kremów z filtrem

Wiele osób nakłada krem z filtrem przed wyjściem na słońce, a następnie spędza wiele godzin na plaży nie uzupełniając ochrony. Osoby z delikatną skórą oraz dzieci powinny być smarowane kremem z filtrem co pół godziny.

#Peeling po opalaniu

Jeśli zależy nam na mocnej u długotrwałej opaleniźnie nie powinniśmy zbyt często stosować peelingów i szorstkich gąbek. Opalony naskórek złuszcza się wtedy i opalenizna szybko znika.