Nimfy kleszczy atakują już nawet w ogródkach. Ta dziewczynka miała ich na sobie aż 150!

14 maja 2018 13:27
Nimfy kleszczy atakują już nawet w ogródkach. Ta dziewczynka miała ich na sobie aż 150!

Wiosną lubimy spacerować i obcować z naturą. Jedyną przeszkodą do pełnego cieszenia się piękną pogodą są kleszcze. Okazuje się jednak, że większy problem stanowią nimfy kleszcza, które jeszcze trudniej zauważyć na swoim ciele.

Zdjęcie Nimfy kleszczy atakują już nawet w ogródkach. Ta dziewczynka miała ich na sobie aż 150! #1

Życie kleszcza składa się z trzech etapów. Na początku żyje larwa, która następnie przekształca się w nimfę, czyli pośrednią formę dorosłego już kleszcza. Nimfy i dorosłe kleszcze są tak samo szkodliwe dla człowieka i przenoszą groźne choroby. Nimfy są o wiele trudniejsze do zidentyfikowania, ponieważ nie przypominają kleszcza i są wielkości ziarenka piasku.

Zdjęcie Nimfy kleszczy atakują już nawet w ogródkach. Ta dziewczynka miała ich na sobie aż 150! #2

Kleszcze obecne są wszędzie: w miejskich parkach, łąkach, przy domowych ogródkach. W tych miejscach żyją również nimfy kleszcza. Znany jest przypadek małej dziewczynki, która bawiła się na podwórku swojego domu.

Mała Emmalee wróciła do domu, a wtedy jej mama zauważyła na jej ciele mnóstwo malutkich, czarnych kropeczek.

Mama zaczęła strzepywać z ciała dziewczynki czarne kropki, ponieważ myślała, że są to nasiona roślin. Kropki jednak nie chciały się odczepić od skóry. Kiedy mama Emmylee przyjrzała się bliżej zauważyła, że małe kropeczki żyją i wbiły się w skórę. Zaczęła usuwać każdą nimfę po kolei pincetą – było ich ok. 150.

Zdjęcie Nimfy kleszczy atakują już nawet w ogródkach. Ta dziewczynka miała ich na sobie aż 150! #3
Źródło:https://www.facebook.com/lovewhatreallymatters/photos/pcb.1581895061832886/1581895021832890/?type=3&theater

Na drugi dzień dziewczynka obudziła się z wysoką gorączką, a miejsca po ukłuciach nimf były zaczerwienione. Natychmiast pojechały do szpitala, gdzie Emmalee dostała odpowiednie leki i wróciła do normy.

Zdjęcie Nimfy kleszczy atakują już nawet w ogródkach. Ta dziewczynka miała ich na sobie aż 150! #4
Źródło: https://www.facebook.com/lovewhatreallymatters/photos/pcb.1581895061832886/1581894998499559/?type=3&theater

Jeśli nie chcemy, aby nimfy nas atakowały konieczne jest stosowanie środków odstraszających kleszcze. Pamiętajmy również o oglądanie psów po spacerze, które również atakowane są przez kleszcze. Warto poznać również zasady, które zmniejszają ryzyko ataku kleszcza – znajdziesz je tutaj.