Lubisz MIĘSO? Zobacz najciekawsze porady

27 kwietnia 2018 19:07
Lubisz MIĘSO? Zobacz najciekawsze porady

Jeżeli lubisz mięso i praktycznie każdy przygotowany przez Ciebie obiad składa się z mięsa to dzisiaj zaprezentujemy kilka ciekawych trików które mogą Ci się przydać.


CHRUPKIE MIĘSO

Jeżeli chcesz aby smażone mięso było chrupkie to musisz pamiętać o tym żeby zostawić mu trochę miejsca na patelni. Mięso rozłożone kawałek przy kawałku spowoduje, że na patelni będzie zbyt dużo wody i mięso będzie bardziej ugotowane niż usmażone.


PANIERKA ODPADA PODCZAS SMAŻENIA

Pamiętaj, żeby panierować mięso bezpośrednio przed smażeniem. Jeżeli zrobisz to dużo wcześniej to bułka tarta wchłonie wilgoć z mięsa i przez to może odpadać podczas smażenia.


SPOSÓB NA KRUCHE MIĘSO

Jeżeli lubisz jak mięso jest bardzo kruche to przed przyrządzeniem posyp je sodą oczyszczoną i włóż do lodówki na 2 godziny! Zobaczysz, że po takim zabiegu mięso będzie kruche i delikatne jak nigdy!

Zdjęcie Lubisz MIĘSO? Zobacz najciekawsze porady #1


MIĘSO PRZYWIERA DO PATELNI

Jeżeli często podczas smażenia mięso przywiera do patelni to prawdopodobnie odpowiedzialna jest za to nie nagrzana patelnia. Patelnia przed położeniem mięsa musi być odpowiednio rozgrzana. Najlepiej wysypać na nią odrobinę soli i obserwować ziarenka. Jak zaczną podskakiwać na patelni to znaczy, że patelnia jest już odpowiednio nagrzana.


PAMIĘTAJ O TYM PRZYGOTOWUJĄC WOŁOWINĘ

Jeżeli zamierzasz gotować lub smażyć mięso wołowe to musisz pamiętać aby solić ją dopiero pod koniec przygotowywania – w przeciwnym razie wyjdzie twarda!


SPRAWDZONY SPOSÓB NA DELIKATNEGO KURCZAKA

Jeżeli masz ochotę na kotlety z piersi kurczaka to kilka godzin przed smażeniem rozbij je na kotlety, włóż do miski i zalej mlekiem! Tak przygotowane piersi należy włożyć do lodówki na 3 godziny. Po tym czasie wyciągnij je z lodówki i przyrządź tak jak lubisz najbardziej. Zobaczysz, że mięso wyjdzie jeszcze lepsze! Będzie kruche i delikatne!


JAK ODRATOWAĆ TWARDE MIĘSO?

Jeżeli po ugotowaniu mięso stało się twarde to nie załamuj się! Wystarczy, że obłożysz je plastrami jabłek i pogotujesz je jeszcze przez kilka minut! Sok z jabłek sprawi, że mięso stanie się miękkie!

Zdjęcie Lubisz MIĘSO? Zobacz najciekawsze porady #2


CIEKAWY SPOSÓB NA CHRUPIĄCĄ WOŁOWINĘ

Jeżeli masz zamiar upiec mięso wołowe to przed włożeniem go do piekarnika wymocz je w maślance przez około godzinę. Dzięki temu mięso wyjdzie niezwykle chrupiące i pyszne!


TO WARTO WIEDZIEĆ

Jeżeli nigdy nie wiesz jaka część mięsa wołowego najlepiej nadaje się do danej potrawy to poniżej znajdziesz świetną ściągę!

Hamburgery – łopatka, antrykot, rostbef.

Pieczeń – ligawa, goleń, rostbef, polędwica, karkówka, rumsztyk, łopatka, zrazowa górna.

Befsztyk - rostbef, zrazowa górna, antrykot, polędwica.

Dania duszone – zrazowa dolna, goleń, ligawa, karkówka, ogon, łopatka, policzki, goleń, łata, żeberka, karkówka, krzyżowa.

Zrazy – antrykot, zrazowa górna, ligawa, łopatka.

Bitki – antrykot.

Steki – rostbef, krzyżowa, rozbratel, antrykot, bavette, polędwica.

Rolady – krzyżowa, ligawa.

Gulasz – karkówka.

Tatar – polędwica, antrykot, bavette, rostbef.

Wywary – karkówka, szponder, goleń, szyja.

Carpaccio – rostbef, polędwica.

Dania typu stir-fry – bavette, krzyżowa, zrazowa dolna.