Zamocz nogi w zimnej wodzie przed snem. Efekty cię zaskoczą!

20 kwietnia 2018 12:00
Zamocz nogi w zimnej wodzie przed snem. Efekty cię zaskoczą!

Woda ma działanie terapeutyczne. Kąpiel w ciepłej wodzie, czy uczucie spływania wody po ciele pod prysznicem jest niezwykle relaksujące i odprężające. Jednak można ją wykorzystać w jeszcze jeden sposób. Przed snem warto zamoczyć nogi w lodowatej wodzie. Dlaczego?

Zimna woda ma doskonały wpływ na naszą kondycję zdrowotną. Wymusza ona na organizmie pewnie reakcje, które są dla nas wyjątkowo korzystne:

Zdjęcie Zamocz nogi w zimnej wodzie przed snem. Efekty cię zaskoczą! #1

-Doskonale wzmacnia odporność organizmu

-Poprawia krążenie krwi

-Stymuluje układ nerwowy poprzez stopy

-Działa rozkurczowo

-Zwiększa napiętość żył

Co należy zrobić?

Do miski wlej zimną wodę i dodaj kostki lodu. Kiedy woda będzie już bardzo zimna włóż do niej stopy na 10-15 sekund. Najlepiej robić to tuż przed snem każdego dnia.

Równie pozytywnie na organizm będzie wpływać inna forma ochładzania stóp – chodzenie boso po śniegu, bieganie po mokrej trawie pokrytej rosą, czy brodzić po stawie lub jeziorze.

Zdjęcie Zamocz nogi w zimnej wodzie przed snem. Efekty cię zaskoczą! #2

Co jeszcze można zyskać stosując zimną wodę na ciało?

#Migreny i bóle głowy

Zimna woda doskonale łagodzi również bóle głowy. Włącz prysznic i nakieruj strumień zimnej wody na twarz, uważając, aby nie był zbyt mocny. Okrężnymi ruchami masuj twarz strumieniem przez kilka minut. Taki zabieg doskonale wpływa również na wygląd skóry.

#Zmęczone nogi i skurcze

Włącz mocny strumień zimnej wody i skieruj go na stopę powoli przesuwając ku kolanom. Takie masaż odpręży zmęczone nogi. Dodatkową zaletą jest również zmniejszanie i zapobieganie powstawaniu żylaków na łydkach.

#Cellulit

Mocnym strumieniem zimnej wody warto masować również uda i pośladki. Taki masaż doskonale dotlenia, zmniejsza cellulit, poprawia ukrwienie i pozytywnie wpływa na ogólny wygląd skóry.