Oto błędy, które popełniamy podczas nawilżania skóry. Przez nie pielęgnacja okazuje się nieskuteczna

14 marca 2018 10:48
Oto błędy, które popełniamy podczas nawilżania skóry. Przez nie pielęgnacja okazuje się nieskuteczna

Każda kobieta wie, jak ważne jest w pielęgnacji skóry jest jej nawilżanie. Niestety, wiele z nas popełnia te same błędy, przez co skóra nie dostaje odpowiedniej dawki nawilżenia i odżywienia.

#Wybór kosmetyku

Zdjęcie Oto błędy, które popełniamy podczas nawilżania skóry. Przez nie pielęgnacja okazuje się nieskuteczna #1
fot. shutterstock

-Nie zawsze drogi kosmetyk, to dobry kosmetyk. Każdy produkt powinniśmy dopasować na naszego typu cery. Rodzaj kosmetyku będzie inny w przypadku cery suchej, tłustej, normalnej lub mieszanej. Dlatego też pierwszym krokiem powinno być określenie rodzaju cery.

-Ważna kwestią jest również wybór kosmetyku w oparciu o nasz wiek. Młode kobiety potrzebują innego nawilżenia i odżywienia niż kobiety dojrzałe. Nie bez powodu kremy kierowane są do różnych grup wiekowych.

-Nie należy również zapominać o porze roku – niektóre kremy nawilżające zupełnie nie nadają się do stosowania zimą, a inne mogą nam przysporzyć dużo problemów, kiedy stosujemy je latem. Warto więc dokładnie zapoznawać się z zaleceniami producenta.

#Pora stosowania kosmetyków

Zdjęcie Oto błędy, które popełniamy podczas nawilżania skóry. Przez nie pielęgnacja okazuje się nieskuteczna #2
fot. shutterstock

Kosmetyki będą działać najskuteczniej kiedy będziemy je stosować dwa razy dziennie: po kąpieli oraz po dokładnym demakijażu. Skóra jest wtedy oczyszczona a pory rozszerzone, dzięki czemu kosmetyk trafia głębiej.

#Sposób nakładania kosmetyku

-Konieczne jest również dopasowanie rodzaju produkty do obszaru, który chcemy pielęgnować. Nie należy stosować pod oczy kremu przeznaczonego do cery, ani odwrotnie. Konieczne jest również odpowiednie nakładanie kremu na skórę. Należy go delikatnie rozprowadzić po danym obszarze i wklepywać.

-Powszechnym błędem jest również omijanie najbardziej narażonych na przedwczesne starzenie miejsc: skóry szyi i dekoltu. Skóra w tych miejscach starzeje się o wiele szybciej niż skóra na twarzy. Za każdym razem należy więc stosować kosmetyk nawilżający z uwzględnieniem skóry szyi i dekoltu.

Zdjęcie Oto błędy, które popełniamy podczas nawilżania skóry. Przez nie pielęgnacja okazuje się nieskuteczna #3
fot. shutterstock
Zdjęcie Oto błędy, które popełniamy podczas nawilżania skóry. Przez nie pielęgnacja okazuje się nieskuteczna #4
fot. shutterstock