Jak rozjaśnić włosy domowym sposobem? Poznaj 4 skuteczne metody

8 marca 2018 09:22
Jak rozjaśnić włosy domowym sposobem? Poznaj 4 skuteczne metody

Mrozy niedługo odpuszczą i nadejdzie wiosna, która jest doskonałym czasem na zmiany. Pierwsze cieplejsze dni często motywują nas do pójścia do fryzjera aby zmienić kolor lub długość. Najczęściej wybieramy rozjaśnianie i zazwyczaj potem tego żałujemy.

Chemiczne rozjaśnianie może poważnie uszkodzić włosy. Jednak nie musimy całkowicie rezygnować z jaśniejszych włosów. Możesz uzyskać jaśniejszy odcień za pomocą naturalnych składników.

Zdjęcie Jak rozjaśnić włosy domowym sposobem? Poznaj 4 skuteczne metody #1
fot. shutterstock

#Rumianek

Zaparz 5 torebek rumianku w 2 szklankach wody. Po umyciu włosów delikatnym szamponem namocz włosy naparem z rumianku i spłucz po 15 minutach. W rumianku możesz wymoczyć jedynie pasma lub końcówki, aby uzyskać jaśniejsze fragmenty.

Po 3-4 tygodniach regularnego stosowania blondynki uzyskają odcień 1-2 tony jaśniejszy. Natomiast u brunetek pojawiają się jaśniejsze refleksy.

#Piwo

Zdjęcie Jak rozjaśnić włosy domowym sposobem? Poznaj 4 skuteczne metody #2
fot. shutterstock

Dobrym sposobem jest również wykorzystanie jasnego piwa, które też ma właściwości rozjaśniające. Wystarczy umyć włosy, a następnie polać je 0,5 piwa. Pozostaw piwo na 15, a następnie ponownie umyj włosy.

#Cytryna

Jednym z najskuteczniejszych metod na domowe rozjaśnianie włosów jest sok z cytryny. Sok z 1 cytryny wymieszaj z ½ szklanki wody i spryskaj włosy. Włosy możesz zawinąć w ręcznik i odczekać 20 minut. Możesz również spryskać jedynie niektóre pasma, poczekać aż wyschną i wyjść na słońce – efekt będzie jeszcze lepszy.

#Miód

Miód skutecznie rozjaśnia włosy, jednak nie jest to jego jedyna zaleta. Miód również dogłębnie nawilża i odżywia włosy i skórę głowy. Jak go stosować? Wystarczy wmasować porządną ilość miodu we włosy i skórę głowy (opcjonalnie) i pozostawić na 2 godziny. Po tym czasie należy spłukać miód i umyć włosy szamponem.

Zdjęcie Jak rozjaśnić włosy domowym sposobem? Poznaj 4 skuteczne metody #3
fot. shutterstock