5 sposobów na wykorzystanie octu podczas prania. Działa cuda!

26 lutego 2018 15:24
5 sposobów na wykorzystanie octu podczas prania. Działa cuda!

Ocet jabłkowy jest jednym z najbardziej wszechstronnych produktów. Nie tylko doskonale nadaje się do zwalczania dolegliwości zdrowotnych, ale dodatkowo jest jednym z lepszych naturalnych środków czyszczących. Jak wykorzystać ocet podczas prania?

#Usuwanie plam

Zdjęcie 5 sposobów na wykorzystanie octu podczas prania. Działa cuda! #1
fot. shutterstock

Ocet doskonale radzi sobie z usuwaniem większości trudnych plam. Spryskaj octem plamę, pozostaw na kilka minut, a następnie wypierz ubranie w pralce.

#Wybielane tkanin

O białe tkaniny trudno dbać. Możesz jednak wybielić ślady pod pachami lub całe ubrania. W tym celu wystarczy dodać szklankę octu do prania.

#Zmiękczanie ręczników

Zdjęcie 5 sposobów na wykorzystanie octu podczas prania. Działa cuda! #2
fot. shutterstock

Ocet zadba również o nasze ręczniki. Dodając go do prania sprawisz, że z ręczników usuną się resztki detergentów. Dzięki temu ręczniki odzyskają swoją miękkość i chłonność. Krótki mówiąc – będą jak nowe.

#Dezynfekowanie

Ubrania sportowe lub inne tkaniny, które warto dezynfekować również warto prać z dodatkiem octu. Ocet zabije bakterie, dzięki czemu przepocone ubrania nie będą nieprzyjemnie pachnieć

#Czyszczenie pralki

Nic nie działa na naszą pralkę tak dobrze jak ocet. Ocet rozpuszcza zaschnięte w zakamarkach detergenty, odkaża i usuwa brzydki zapach z pralki. Wlej poł szklanki octu do pralki i włącz pustą pralkę na tradycyjny cykl prania.

Zdjęcie 5 sposobów na wykorzystanie octu podczas prania. Działa cuda! #3

fot. shutterstock