W twoim mieście jest SMOG? Zobacz jak oczyścić płuca z toksyn

16 stycznia 2018 08:30
W twoim mieście jest SMOG? Zobacz jak oczyścić płuca z toksyn

Poziom smogu w wielu polskich miastach jest zbyt wysoki, aby normalnie funkcjonować. Niekorzystnie wpływa na nasze płuca i w przyszłości będzie powodował wiele nieuleczalnych chorób. Warto więc zwrócić uwagę na swoje płuca i pomóc im oczyścić się z toksyn.

#Kurkuma

Zdjęcie W twoim mieście jest SMOG? Zobacz jak oczyścić płuca z toksyn #1
fot. shutterstock

Kurkuma doskonale wspomaga odksztuszanie wydzieliny, a tym samym pozbywanie się jej z płuc. Poprawia również krążenie, dzięki czemu komórki płuc regenerują się szybciej. Jak najlepiej ją stosować?

-Łyżeczkę kurkumy możesz dodać do szklanki letniej wody i wypić.

-Możesz również dodać łyżeczkę tej przyprawy do posiłku.

#Imbir

Imbir ma silne właściwości przeciwzapalne i antybakteryjne. Wspomaga pracę układu odpornościowego, dzięki czemu płuca oczyszczają się skuteczniej. Z imbiru warto przygotować napój o niezwykłych właściwościach zdrowotnych.

Składniki:

-7 plasterków świeżego imbiru

-Łyżeczka miodu

-Szczypta pieprzu cayenne

-2 szklanki wody

Do gotującej się wody dodaj plasterki imbiru. Gotuj go ok. 5 min na wolnym ogniu. Przed końcem gotowania dodaj pierz. Następnie wyłącz ogień, a kiedy mieszanka ostygnie dodaj miód.

#Ocet jabłkowy

Ocet jabłkowy skutecznie walczy z zakwaszeniem organizmu oraz z nadmiernym wydzielaniem śluzu przez drogi oddechowe. Skutecznie pomaga pozbyć się wydzieliny zalegającej w drogach oddechowych. Wystarczy, że dodasz łyżeczkę octu jabłkowego do szklanki wody. Tak przygotowaną miksturę pij codziennie.

#Tymianek i rozmaryn

Zdjęcie W twoim mieście jest SMOG? Zobacz jak oczyścić płuca z toksyn #2
fot. shutterstock

Inhalacja mieszanką tych ziół jest niezwykle skuteczna w oczyszczaniu płuc i oskrzeli. Rozrzedzają wydzielinę ułatwiając jej usuwanie, zwalczają ból gardła i udrażniają nos.

Składniki:

-Pół łyżeczki suszonego tymianku

-Pół łyżeczki suszonego rozmarynu

-4 szklanki wrzątku

Do miski wlej wrzątek i natychmiast dodaj zioła. Wymieszaj i nachyl się nad miską, aby wdychać parę. Przykryj głowę wraz z miską ręcznikiem, aby metoda była skuteczniejsza.

Zdjęcie W twoim mieście jest SMOG? Zobacz jak oczyścić płuca z toksyn #3
fot. shutterstock