Rzucasz palenie? Sprawdź które produkty oczyszczą Twoje płuca z nikotyny

13 stycznia 2018 19:58
Rzucasz palenie? Sprawdź które produkty oczyszczą Twoje płuca z nikotyny

Jeżeli zamierzasz zerwać z nałogiem nikotynowym to bardzo dobrze!

Musisz wiedzieć, że nikotyna, a także inne szkodliwe substancje mogą jeszcze przez długi czas zalegać w Twoich płucach.

Wszystko zależy od tego jak dużo papierosów paliło się w ciągu dnia, a także jak długo się paliło.

Obecność tych szkodliwych substancji może przełożyć się na różne choroby i zaburzenia jak np. udar mózgu czy zawał serca.

Warto przyspieszyć proces oczyszczania płuc i uwolnić się od zalegających toksycznych substancji.


Jest to możliwe jeżeli włączysz do diety odpowiednie produkty dzięki którym toksyny zostaną wydalone z Twojego organizmu.


IMBIR – to naturalny środek wykrztuśny, który pomaga pozbyć się zalegającej wydzieliny. Dodatkowo poprawia krążenie krwi w płucach.

ORZECHY BRAZYLIJSKIE – zawiera bardzo dużą ilość selenu który wspiera leczenie raka płuc. Już 55 µg selenu dziennie poprawia pracę płuc.

POMARAŃCZE – zawierają dużo witaminy C która pomaga płucom transportować tlen po całym ciele. Skórka pomarańczy oczyszcza płuca z najbardziej toksycznych substancji. Trzeba również zaznaczyć, że kryptoksantyna dzięki której pomarańcze mają piękny, intensywny kolor to bardzo silny przeciwutleniacz, który zmniejsza ryzyko rozwoju np. raka płuc.

POKRZYWA – zawiera bardzo duże ilości żelaza które odgrywa ważną rolę w dezynfekcji płuc. Napar z pokrzywy wspiera układ oddechowy zwalczając kaszel. Dodatkowo pokrzywa przyspiesza proces wydalania zalegających w płucach toksyn.

MARCHEW – należy pamiętać, że palenie papierosów ma duży wpływ na wygląd naszej skóry. Warto o nią zadbać i pić duże ilości soku z marchwi. Marchew zawiera duże ilości witaminy A, B, C i K, a te z kolei mają zdolność usuwania nikotyny z organizmu. Dodatkowo sok z marchwi chroni nasze płuca i cały układ oddechowy przed różnymi infekcjami.