Myj twarz wodą gazowaną! Efekty pojawią się szybciej niż myślisz

8 stycznia 2018 15:17
Myj twarz wodą gazowaną! Efekty pojawią się szybciej niż myślisz

Próbowałaś już wszystkiego, a twoja cera nadal się przetłuszcza, pory są zanieczyszczone i skóra traci napięcie? Wypróbuj mycie skóry wodą gazowaną. To nic nie kosztuje, a wielu osobom naprawdę może pomóc.

Mycie twarzy wodą gazowaną popularne jest szczególnie w Japonii i Korei, gdzie kobiety cieszą się wyjątkowo gładką i oczyszczoną cerą. Możliwe więc, że to właśnie mycie skóry woda gazowaną ma w tym swój udział.

Dlaczego warto myć twarz wodą gazowana?

#Dzięki temu, że woda gazowana zawiera wiele minerałów i nasycona jest dwutlenkiem węgla, nasza skóra staje się bardziej napięta i oczyszczona. Bąbelki skutecznie oczyszczają pory i usuwają nadmiar sebum.

#Woda gazowana skutecznie dotlenia skórę, przygotowując ją na lepsze wchłonięcie składników odżywczych pochodzących z kosmetyków i kremów.

#Działa ona jak delikatny peeling, który dodatkowo zmniejsza opuchliznę i poprawia krążenie w skórze twarzy, co w dużej mierze poprawia jej wygląd, szczególnie koloryt.

Jak stosować wodę gazowaną w celu pielęgnacji cery?

Zdjęcie Myj twarz wodą gazowaną! Efekty pojawią się szybciej niż myślisz #1
Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/408420259943397059/

#Wymieszaj zwykłą wodę z butelki z wodą gazowaną w proporcji 1:1 w dużej misce.

#Najpierw delikatnie przemyj skórę tą mieszanką, a następnie umieść w misce całą twarz. Bąbelki będą masować i oczyszczać skórę.

#Jeśli masz wrażliwą cerę nie stosuj tego zabiegu częściej niż 1 raz w tygodniu. W innym przypadku możesz stosować ją 2 razy w tygodniu.