7 oznak, że twoje ciało cierpi na przewlekły stres

5 stycznia 2018 21:53
7 oznak, że twoje ciało cierpi na przewlekły stres

Wiele osób w dzisiejszych czasach jest permanentnie zestresowanych. Czasami nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak mocno cierpi na tym nasz organizm. Za wiele dolegliwości, które nas dotykają odpowiedzialny jest właśnie stres. Warto więc je rozpoznać i zacząć walczyć z ich przyczyną.

#Zmiana wagi bez wyraźnej przyczyny

Podwyższony poziom kortyzolu związany z przewlekłym stresem powoduje szybsze tycie. Zwiększa się również apetyt, dlatego niektórzy „zajadają stres”. Inni jednak, kiedy są zestresowani w ogóle nie odczuwają głodu i wręcz nie mogą nic zjeść.

#Problemy z cerą

Trądzik i inne problemy skórne nasilają się pod wpływem stresu. Wystarczy chwila stresu, aby na skórze pojawiły się krosty lub plamy.

Zdjęcie 7 oznak, że twoje ciało cierpi na przewlekły stres #1
fot. shutterstock

#Częste infekcje

Stres osłabia układ odpornościowy. Nasila to stany zapalne i powoduje, że chorujemy dużo częściej.

#Problemy żołądkowe

Układ pokarmowy cierpi na przewlekłym stresie najbardziej. Ból żołądka, biegunki, niestrawność – zanim zaczniesz brać leki upewnij się, że przyczyną nie jest stres.

#Problemy ze skupieniem uwagi

Stres często doprowadza do niemożności wykonania codziennych czynności. Skupianie się na negatywnych emocjach i stresie zdecydowanie uprzykrza życie. Warto więc poszukać sposobu na rozwiązanie swoich problemów.

Zdjęcie 7 oznak, że twoje ciało cierpi na przewlekły stres #2
fot. shutterstock

#Wypadanie włosów

Nadmierne wypadanie włosów bardzo często ma związek z przewlekłym stresem. Stres sprawia, że powstaje niedobór witamin i minerałów, co bezpośrednio przekłada się na osłabienie cebulek włosów.

#Problemy ze spanie

Podwyższony poziom kortyzolu często uniemożliwia zasypianie i może powodować wybudzanie się w nocy. W tym przypadku ważne jest, aby przed snem wykonywać czynności, które uspokajają. Zacznij czytać książki, zrób masaż stóp, ćwicz jogę. Każdy sposób na oderwanie się od stresu jest dobry.